Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Hogyan kereshetek pénzt a...

Hogyan kereshetek pénzt a paródiavideóimmal?

Figyelt kérdés
Van egy saját paródiasorozatom, amit szeretek csinálni, de túl sok időmbe és munkámba kerül, hogy sokáig ingyen csináljam. A Barátok köztöt parodizálom ki benne. A youtuberól már letiltották, így ott nem tudok bevételt generálni belőle. Ugyanez történt a Videán is. A jogtulaj sajnos nem reagál a megkereséseimre, pedig hajlandó lennék egyezséget kötni velük, és osztozni a bevételen. Noha szerintem mivel parodizálok, erre nem lennék köteles. Már van egy kisebb rajongói csoportom facebookon. Várom az ötleteket és jótanácsokat, köszönöm.

2023. aug. 11. 13:08
 1/4 anonim ***** válasza:
52%
Mo.-n nem nagyon él a fair use, szóval ez nem sokat számít, hogy mit szeretnél, de ha sorozatot lekezelő és lejárató módon parodizálsz az főleg nem fair use. Nem tudom ki vagy, nem ismerem a paródiákat stb, de szerintem ebből sok pénzed nem lesz főleg, ha ilyen rövid időn belül letiltásra kerülsz 2 oldalon is. Nézz utána mik a jogi hátterei mielőtt ilyet gyártasz, aztán ha nagyon akarod és igazad van fellebbezz a youtubenál hogy te semmit nem szegtél meg.
2023. aug. 11. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ugyanazt csinálom, mint Radics Peti, nem tudom, h ő fizet-e jogdíjat az RTL-nek a Barátok közt paródiáiért. Utánanéztem már a jogi háttérnek, és azt találtam, h van itthon is paródiajog, bár nem teljesen egyértelmű, h mi minősül méltányosnak. A youtubenak hiába irogatok angolul is, vagy akárhogy, nem foglalkoznak vele, csak automatikusan tiltanak, és utasítják el a fellebbezéseket.Nem ebből akarok amúgy meggazdagodni, de ha már csinálom, szeretném, ha a ráfordítás megtérülne valamelyest.
2023. aug. 11. 13:37
 3/4 anonim ***** válasza:

Radics Peti egyik videójában el mondta hogy már nem csinál olyan paródiát ami jogot sért itt Magyarországon, a régi videókat is leszedte


amúgy meg kéne csinálnod patreon oldalt, a videókat feltöltöd egy videómegosztó oldalra, nem jutubra gondolok, hanem bármi másra, és a linket a patreon oldalon rakod ki, és a linket csak tagok láthatják, tudsz beállítani tagsági 'role'-okat hogy fizessenek a videókért a rajongók


például ki raksz pár ingyenes videót, majd a többiért fizetni kell, vagy ahogy mások szokták ezt csinálni, vannak olyan videók amik pár hét késéssel jelenik meg ingyenesen, szóval aki előbb akarja látni a tartalmat annak fizetni kell, ennyi

2023. aug. 13. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi, ez egész jónak hangzik.
2023. aug. 13. 13:12

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!