Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Milyen sorrendben kell nézni...

Milyen sorrendben kell nézni az X-men filmeket?

Figyelt kérdés
Kronológiailag mi a megfelelő időrendi sorrend? Találtam egy pár oldalt de nem egészen értek velük egyet,mivel az x-men kezdetek:farkas című részt 3.helyre teszik,de én szerintem úgy logikus ha az lenne az első. Többek közt azért is mivel Logan már xavier születése előtt is létezett. Aztán van rengeteg ellentmondás a filmekben amit megint csak nem értek,pl: a sötét főnix-ben Raven és Jean is meghal. Viszont a 2000ben megjelent x-men:a kívülállók-ban ami időrendben jóval utána van mind 2en élnek. Aki szereti az x-men filmeket segítsen megérteni,mi hogy történhetett.

2023. aug. 24. 09:47
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mivel időutazással sokmindent felülírtak a későbbi részekben, megjelenési sorrendben ajánlanám.
2023. aug. 24. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Megjelenési sorrendben.
2023. aug. 24. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
27%
Ka,de amúgy tényleg egy kàosz az egész.
2023. aug. 24. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az új trilógiában volt időutazás, ami megkavart mindent, erre utalnak Logan történelem tanárkodásánál, hogy sok minden megváltozott.
2023. aug. 24. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Woody2 válasza:
51%

- X-MEN kezdetek: Farkas (A film története 1845-ben kezdődik és "Az elsők" sztorija után 1987-ben fejeződik be, hiszen amikor ez utóbbi játszódik akkor még Logen nem esett át az adamantium beültetésen.)

- X-MEN Az elsők (1962)

- X-MEN Kívülállók (2002)

- X-MEN 2 (2003)

- X-MEN Az ellenállás vége (2006)

- A Farkas (2013)

- X-MEN Az eljövendő múlt napjai - (Itt Logan 2023-ból visszautazik az időben "Az elsők" utáni idősíkra 1973-ba (tehát még az adamantium beültetés előttre) és megváltoztatja a történelmet, ezzel új idővonal kezdődik melyben az eredeti trilógia eseményei nem történnek meg.)

- X-MEN Apokalipszis (1983)

- X-MEN Sötét Főnix (1992, Itt "csak" Raven hal meg, Jane nem.)

- Logan (2029)

2023. okt. 9. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#5 Igen, a történeti kronológia szerint így jönnek sorba, de a néző ismeretei alapján szerintem is sokkal jobb a filmek megjelenési sorrendjében nézni, nem a történeti kronológia szerint.


Nem olyan bonyolult kezelni az embernek, hogy egy filmen belül sem lineárisan történnek a dolgok, hanem vannak időnként előzmények, visszaemlékezések. Miért kéne egy film sorozatnál ragaszkodni a lineáris történet vezetéshez?

Pláne akkor, ha a készítők eleve nem lineáris folytatólagosságban adták ki a filmeket, tehát eleve úgy szerkesztették meg azok történeteit, hogy ne igényeljenek minden esetben lineáris folytatólagosságot, mert nem ugyanazt a történetet folytatják és nem is onnan, ahol az előzőt félbehagyták.


Az X-MEN Kezdetek: Farkas egy előzmény film, ami mélyebben bemutatja annak a karakternek az előéletét, akit már ismersz valamennyire az elsőként megjelent filmből, csak ezt a részét még nem ismered az életének. Nem kell, sőt szerintem nem is érdemes előbb megnézni, mint cold openként találkoznál vele az X-Men 1-ben.

dec. 14. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Woody2 válasza:

#6 A kérdező által feltett kérdésre válaszoltam, miszerint: "Kronológiailag mi a megfelelő időrendi sorrend?".

(A megjelenési sorrendnek nyilván nem túl nehéz utánanézni.)

Ugyanakkor sehol nem javasoltam olyat, hogy ne a megjelenési sorrendben nézze meg.


DE...!


Az X-MEN filmek felépítéséből adódóan nem lehet lineáris történetvezetésről beszélni. Ahogy az a megjegyzéseimből leszűrhető, éppen erre világítottam rá. Azonban kronológiai sorrendről egyértelműen lehet beszélni.


Ami a Rozsomák (Farkas) trilógiát illeti az részben független az eredeti trilógiától, ahogy a második trilógiától is, amelyik az "új" idősíkon játszódik. Ennek ellenére a filmek mégis egymásra épülnek, hiszen például az új trilógia több idősíkon játszódó bevezető epizódja értelmezhetetlen az önálló előzményfilm "Az elsők", vagy az elsőként megjelent "Farkas film" ismerete nélkül.

Nem véletlen, hogy épp "Farkas" karakterének mélyebb bemutatása foglalja keretbe a tíz epizódot, hiszen ha jobban megfigyeljük szinte valamennyi film fő cselekményszála e karakter története köré épül. Ő a habarcs. Azonban ha van az X-MEN univerzumban olyan epizód amely történetileg önállóan is megállja a helyét akkor az az X-MEN kezdetek: Farkas, az Elsők és a Kívülállók. Ennek a háromnak a cselekmény élvezhető úgy, hogy a többi filmről fogalmad sincs.


Ennek tükrében és az X-MEN film univerzum példa értékű történet szerkesztésének köszönhetően a filmek teljesen érthető és jól felépülő cselekmény sorrendet alkotnak a fenti sorrendben való megtekintés során.

(Ez például a Star Wars univerzumról nem mondható el annak ellenére, hogy mint ismeretes Lucas kifejezetten törekedett rá, hogy olyan előzmény trilógia készüljön ami időrendi sorrendben először nézve is megállja a helyét. Nos ez nem annyira sikerült, nem is beszélve a számos ellentmondásról.)

Az X-MEN univerzum esetében azonban, ha valaki belekeveredett a történetvezetésbe, kifejezetten érdemes újranézni a sorozatot ebben a sorrendben, sok minden a helyére kerül majd. ;)


Ugyanakkor mellékesen megjegyzem, hogy a fenti sorrend a megjelenés sorrendjétől sem tér el jelentősen, hiszen a tíz filmből hét ebben a listában is a megjelenés sorrendjében található. Annyi történt csupán, hogy az univerzum cselekményét keretbe foglaló első és utolsó "Farkas" film a helyére került, valamint az első trilógia előzményfilmje szintúgy.

dec. 23. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!