Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mi a véleményetek a Vaják...

Mi a véleményetek a Vaják Witcher sorozatról? melyik évad tetszett a legjobban?

Figyelt kérdés

2023. szept. 11. 21:33
 1/7 anonim ***** válasza:

Számomra nagyon felemás.

Geralt karaktere jó és Henry Cavill is.

Viszont nem sok izgalmat tartogatott úgy a sorozat, hogy egy karakter van a teljes sorozat középpontjában, aki nyilván nem halhat meg, max a sorozat végén, így aztán bármibe keveredett cseppet sem izgultam érte.

Az összes többi karakterrel pedig nagyon mostohán bántak. Nem ismerem az alapanyagot, de dicsérik őket (nyilván jók, ezért adaptalják) úgyhogy meglepő, hogy ennyire semmilyen/gyenge karakterek vannak benne. Ezalatt mindenkire gondolok. A negatív karakterekre is, Cirire is, Yeeneferre, Kökörcsin, mindenki...

Senki nem fogott meg Geralton kívül. Bárkivel, bármi történt, nem hatott meg és sokszor kifejezetten béna szövegük is volt. Ciri totál érdektelen és lement 3 évad úgy, hogy ő elvileg egy nagyon nagy hatalmú valaki, de sehová nem futott még ki a karaktere (3 évad alatt!)

Kökörcsint nagyon soknak éreztem már a 3. évadban, ő már idegesített is.

Amúgy az első évad tetszett a legjobban, a harmadikon meg konkrétan szenvedtem időnként.

2023. szept. 11. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
nekem az előzménysorozata a blood origins tetszett jobban. A vaják ahogy felettem is írta az #1-es túlságosan főhőscentrikus és kevés az esemény
2023. szept. 12. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem is.
2023. szept. 12. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
én nekem nem volt tudásom a sorozat előtt a Witcherről, se könyv, se játék, semmi, így a második évad tetszett a legjobban - amúgy mindegyik évad elmegy szinten van számomra, nem értem mi olyan ki emelkedő ebben a sorozatban, gondolom a game hájp felhúzta
2023. szept. 12. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
#4 ez egy blockbuster bármi ami hasonló témában jön ki az garantáltan sikeres az ilyen fantasy kaland sorozat amiben van minden csinos csajok, kardal hadonászó sármos férfiak mágia és démonok
2023. szept. 12. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Húú, a véleményem az eléggé zavaros, hogy őszinte legyek :D


Egyrészt magát a történetet imádom, tetszik ez az egész fantasy világ amit Andrzej Sapkowski megalkotott. Az első évadban szerintem nagyon jól visszaadták a könyv hangulatát, a Renfri szál pl. különösen tetszett.


Henry Cavill Geralt szerepére pedig tökéletes választás volt. Jobb színészt nem is találhattak volna, megvolt benne a szerep iránti elhatározottság, a megjelenés, stb. A sorozat a halálos ítéletét írta alá azzal, hogy hagyták elmenni. Nem mondom, hogy Liam rossz lesz, mert ezt nem tudhatjuk előre, de az tuti, hogy akkora szenvedély és elhivatottság nincs benne, mint amekkora Henryben volt.


Geralt karaktere tényleg nagyon jól meg lett alapozva az első évadban, és talán még Kökörcsin az, aki kellően érdekes lehet a nézők számára. Cahirban látok még némi reménysugarat, ám ezt még korainak tartom kijelenteni.


De a többiek tényleg elég gyengusra sikeredtek. Anya Chalotra például csodás színésznő, ugyanakkor nekem az a véleményem, hogy túl fiatal Yennefer szerepére. Mágia ide vagy oda, a Cirivel közös jeleneteiben inkább tűnt a nővérének, mint a "pótanyjának".


Ciriből pedig szerintem nem mutattak eleget ahhoz, hogy úgy istenigazán fel legyen építve a karaktere. Nem lenne rossz, de az amit láttunk, nem elég. Én úgy, hogy olvastam a könyveket, értem mit akartak kihozni a karakterből, de az, aki nem látta, annak nem igazán fog átmenni.


Az első évad úgy mindent összevetve tényleg nagyon jó volt. A másodiknak már voltak hibái, de azért még elment. A harmadiknál pedig sokszor már a sírás kerülgetett, hogy mégis hogyan voltak képesek ilyen mélyre süllyedni... Az "áruló mágus" történetszál számomra teljes kuka, az utolsó három rész volt az a szezonban, amit valamelyest értékelni lehet.


Számomra az is rejtély, hogy adva volt egy úgymond "igen jó" lehetőség a színészcserére, és mégsem éltek vele. Nem tudom, Henry nélkül milyen lesz a sorozat... Meg fogom nézni, mert maga az alapanyag tényleg elképesztően jó, és valamelyest még reménykedem abban, hogy hátha visszatér arra a minőségi szintre, ahonnan indult. Viszont egyre inkább azt érzem, csalódni fogok...


Kár érte, mert ebből valami fantasztikus dolog is lehetett volna, ha jól nyúlnak hozzá. De úgy tűnik, ez csak az első évadig tartott ki...

2023. szept. 12. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nyomába se ér a könyvnek vagy a játéknak. Kár, pedig jó lehetett volna.
2023. szept. 18. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!