Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Szerintetek mi volt Anakin...

Szerintetek mi volt Anakin utolsó leckéje Ahsokának?

Figyelt kérdés
Az Ahsoka sorozat 5.részében

2023. szept. 14. 16:29
 1/8 Emily ***** válasza:
79%

Ez elég nehéz kérdés, tegnap óta agyalok rajta én is. Filoni feladta a leckét rendesen.:) Valószínűleg több értelmezése is lehetséges lehet, én írok egy sajátot:

A kérdés: Élet vagy halál?

Ezt a kérdést teszi föl Anakin Ahsokának, ez utalhat a Jedik és a Sith-ek útjára, de másra is. Ne feledjük, hogy Ahsoka éppen élet és halál között lebeg a vízben, de összességben az egész sorozatban nem igazán önmaga, súlyos teherként nehezedik a vállára minden, ami életében vele történt (itt gondolhatunk a Rendből való kizárására, a 66-os parancsra, Anakin elvesztesére, de végül, ami igazán padlóra küldte, az valószínűleg a párbaj volt Vaderrel, azaz a szembesülés azzal mivé lett a mestere, akit a bátjyaként szeretett).

Anakin szembesíti mindazzal, amit a korábbi élményeiből nem tudott rendesen lezárni érzelmileg -a háborúval, a bajtársak halálával, mestere Sötét Oldalával - és mialatt bíztatja, hogy ő nem csupán harcos, akinek egyetlen tudománya a háború, hanem több annál, provokálja is, hogy ne adja át magát az elkeseredésnek, a kételyeknek, hanem válassza a továbblépést és az életet. Ahsoka átmegy a listán és ennek eredményeként visszatér az életbe, önmagához és megújulva (erre utal a fehér szín).

Ez az én értelmezésem, de bárki más is előállhat az ötleteivel:)

2023. szept. 14. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem is
2023. szept. 14. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

És az nem lehet, hogy több dolgot is tanított? Ez az egyik, amit írtál, a másik meg lehet mondjuk, amiről szintén sokat beszéltek a részben: a háború, harc nem Jedik útja. Ezt Yoda is elmondta a Lázadókban, meg a Birodalom visszavágban, szóval nem lenne új tanítás. Meg ezáltal Ahsoka öröksége nem rengeteg halál lenne, ahogy Baylan mondta.

Csak akkor fura, hogy miért lett vörös Ahsoka szeme.. ezért fura. De remélem, elmagyarázza Filoni is, legalább a dokumentumfilmben, ami pár hónap múlva kijön elvileg. Vagy a későbbi részek után okosabbak leszünk. 😀

2023. szept. 15. 11:41
 4/8 anonim ***** válasza:
Mikor lett Ahsoka szeme vörös?
2023. szept. 15. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hát vörös vagy sárga, mikor "legyőzte" Anakint. De egy videó szerint az a nő fájdalmait tükrözte..
2023. szept. 15. 15:48
 6/8 anonim ***** válasza:
35%
Csak rávetül a fénykard
2023. szept. 15. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Emily ***** válasza:
63%
Persze, az, hogy az életet választja azt is jelenti, hogy a Jedik útját választja a Sith-ekével és a gyilkolással szemben, bár szerintem ez Ahsoka esetében annyira nem meglepő, őt nem igazán kísértette meg a Sötét Oldal. Minimálisan elragadta a harag a párbaj végén, mielőtt végül az életet választotta, de a szeme csak a fénykard fényében lett egy kicsit vörös, nem úgy mint Anakinnak.
2023. szept. 15. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ajánlom Rixon videóját, ő nagyon jól El magyarázza ezt a témát

[link]

2023. szept. 17. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!