Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A leírás alapján mi lehet a...

A leírás alapján mi lehet a címe ennek a magyar bábfilmnek?

Figyelt kérdés

Talán még a 80-as években készítette a Magyar Televízió. Vhs-n meg volt nekem, de hiányzott az eleje és még a közepéből is.


Azt a régi mesét dolgozza fel, hogy az ember a legerősebb. Van egy medve, aki egy berendezett barlangban él. Ágyikója van, meg használati tárgyai. Szereti a lépesmézet.

Elmegy a patakra, ahol összefut a csúnyán megvert rókakomával, aki elmeséli, hogy egy ember intézte el. A medve viszont váltig meg van győződve, hogy ő a legerősebb.

Erre jön egy szúnyog, aki viszont magát mondja a legerősebbnek. Próbára indulnak hát. Itt megszakadt az adás.

Utána azzal folytatódik, hogy a medve egy huszár lovast támad meg, aki védekezik és elagyabugyálja pisztollyal meg karddal. A medve már most belátja, hogy nem erős.

A szúnyog elkezd csipkedni egy másik huszárt, aki nem tudja elhessegetni, leugrik a lóról és az erdőbe menekül.

Szegény, megszégyenült medve búsul, hazamegy, már a lépesméz se kell neki. Lefekszik aludni.


Emlékszik még valaki erre?



2023. szept. 28. 21:06
 1/3 anonim ***** válasza:

Két címen is megtaláltam:

Az ember a legerősseb

A farkas, a medve és a huszár


Ez meg egy bábos videó:

https://www.youtube.com/watch?v=3-rwZ79Evhc

2023. szept. 29. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
*legerősebb
2023. szept. 29. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
A mesét ismerem, tudom az alternatív címeket. A bábfilm címét nem tudom. Szívesen újra nézném (de a cím esetleges ismeretében sem biztos, hogy megtalálhatom).
2023. szept. 29. 09:56

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!