Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Melyik Roxforti házhoz melyik...

Melyik Roxforti házhoz melyik mugli tantárgyat társítanátok?

Figyelt kérdés
nov. 5. 16:32
 1/3 anonim ***** válasza:
44%
Hollóhát - matek.
nov. 7. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
48%

Griffendél=Sportok

Hollóhát=Tudományok(fizika,kémia,biologia,stb)

Hugrabug=Szociális(Ének,Rajz,Néptánc,stb)

Mardekár=Osztályfőnöki órák(mivel a hátunk közepére sem kivánjuk öket)

nov. 8. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
73%

[Ezek mind nagyon sztereotipikusak, én se értek velük egzaktan egyet, úgyhogy úgy olvassátok.]


Hugrabug - Biológia (rajz, technika, ének stb.)

A hugrabugosokat mindig ilyen kedves kertészkedős “plant mom” típusú embereknek képzeltem el. Na, meg Bimba professzor, a házvezetőjük is gyógynövénytan-tanár. :D

A többit pedig azért írtam, mert művészként is el tudom őket képzelni.


Hollóhát - irodalom/nyelvtan (matek, nyelvek)

Igazából ide elég sok tárgyat lehetne írni, reál tárgyakat is, hiszen éles eszűek, tudnak logikusan gondolkodni stb. (Csomó mérnök ismerősömet sorolnám a hollóhátba.) De az is automatikusan beugrik róluk, hogy bölcsészek, és rengeteget olvasnak.


Mardekár - történelem (társadalomismeret, kémia/biológia)

A mardekárból sok politikus kerül ki (a HP könyvek szerint), illetve én el tudom képzelni őket ügyvédként is, így szerintem illik hozzájuk a történelem.

Persze ez csak sztereotípia, engem pl. mardekárosként sose érdekelt a politikai hivatás vagy a jog - bár a történelem az egyik kedvenc tárgyam volt.

A kémiát/biológiát pedig azért írtam, mert orvosként is el tudom őket képzelni (a társadalmi presztízs és az életmentés okozta “hatalom” miatt).

De sok olyan mardekárost is el tudok képzelni, akit egyik tárgy se hozott annyira lázba, viszont vállalkozóként kiválóan helyt tud állni később.


Griffendél - testnevelés, dráma

A sportok szerintem azért jutnak sokak eszébe, mivel az extrém sportokban ki tudják élni a vakmerőségüket, illetve a sporteredményekkel népszerűségre tehetnek szert, a figyelem középpontjába kerülhetnek. Utóbbi miatt jutott eszembe a dráma is.

Egyetemi szakok közül valami emberközpontút tudnék elképzelni (pl. Emberi erőforrások, Közösségszervezés), hiszen elég szociálisak, de ezekhez nem tudom, melyik konkrét tantárgyat lehetne csatolni.

febr. 10. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!