Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Akik tudnak amgolul, mit...

Simon Petrikov kérdése:

Akik tudnak amgolul, mit gondoltok erről (clickbait thumbnail)?

Figyelt kérdés
[link]

2023. nov. 11. 06:21
 1/10 anonim ***** válasza:

Szerintem eléggé szánalmas.

Arról beszél, hogy mennyire rossz a nők önmagukat és a saját fantáziájukat jelenítik meg a videojátékokban. De az meg nem a férfiak fantáziája, hogy topmodell barátnőjük van?

Miért szabad a férfiaknak a "self-insert" egy játékban vagy filmben és miért hisztériázik, ha a nők is megcsinálják? Mert nem minden az ő ízlése szerint van? Miközben azt kritizálja, hogy a nők nárcisztikusan viselkednek. De amint egy csaj arcszerkezete nem tinilányéra hasonlít egy videojátékban, amire feláll a kukaca, akkor rögtön hópihe módba megy át.


Szerintem a videó készítője a tipikus "manchild".


Amúgy lehetett volna jó is, mert van abban valami, hogy a fanfikciók és a fanfikció írók elrontják a szórakozást, de elment egy kicsit soviniszta irányba. Amint nem a férfiak körül forog a világ itt a világvége.

2023. nov. 11. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Azért azt ell kell ismerni, hogy a férfiak ritkábban csinálnak self-insert karaktereket.
2023. nov. 11. 14:21
 3/10 A kérdező kommentje:
A "self-insert" szót a kommentemben szó szerint értettem, és valószínűleg a videó készítője is.
2023. nov. 11. 14:22
 4/10 A kérdező kommentje:
Szerintem a férfiaknál a "power fantasy" a gyakoribb.
2023. nov. 11. 14:23
 5/10 A kérdező kommentje:
A self-insert karaktereket nem igazán nevezném saját fantáziának, nem sok fantázia/kreativitás kell hozzájuk.
2023. nov. 11. 14:25
 6/10 A kérdező kommentje:

"Mert nem minden az ő ízlése szerint van?"


Szerintem inkább az lehet a probléma, hogy már szinte semmi sincs a férfiak ízlése szerint, gondolom azzal indokolva, hogy régen meg szinte minden a férfiak ízlése szerint volt, de szerintem úgy nem lehwt egyenlőséget elérni, hogy a régi egyenlőtlenséget új, más felé irányuló egyenlőtlenséggel kompenzáljuk, hanem, új lappal kell(ene) hozzá kezdeni.

2023. nov. 11. 14:29
 7/10 anonim ***** válasza:

Nincs egyenlőtlenség. A régi dolgok is megmaradtak.

A videó arról szól, hogy nem pont olyan valami, ahogy azt ő szeretné. Pedig senki nem vette el tőle azt, amit szeretett.

2023. nov. 11. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A másik meg, hogy nem tudom ki jogosította fel arra, hogy minden férfi nevében beszéljen. Ez is eléggé kóros, hogy úgy beszél a problémáiról, mintha az minden férfi problémája lenne. Ha ő csúnyának lát egy karaktert, akkor bizony minden férfi annak kell, hogy lássa. Mert ő A férfi, akinek a topmodell csajok járnak.

A videói nem csak soviniszták, de még a férfiakat is lejáratja.


Ezek a "manosphere" videók időpazarlók, kártékonyak és próbálnak valami illúzióban éltetni.

Ez a teljes véleményem.

2023. nov. 11. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

"Nincs egyenlőtlenség. A régi dolgok is megmaradtak."


Ez az amiről beszéltem. A "Nem csinálunk férfiaknak filmeket/sorozatokat/videojátékokat, nekik ott vannak a régiek" mentalitás nem egyenlőség, hanem egyenlőtlenség a másik irányba. A régi egyenlőtlenség kompenzálása mai egyenlőtlenséggel nem sikeres stratégia az egyenlőség elérésére, mert bosszantja azokat az embereket, akiknek a régi egyenlőtlenség kialakításában nem volt szerepük, rááadásul ezt úgy vettem észre, hogy ez férfiakra és nőkre is igaz egyaránt. A másik amivel nem értek egyet meg az, hogy a választás mindig egyelőséghez vezethet, mert szerintem legtöbbször igazából arra vezet, hogy az emberek kiválasztják a neik tetsző régi és új dolgokat/szerepeket nem igazán törődve az egyelőséggel (szintén akár nők, akár férfiak)

2023. nov. 11. 14:51
 10/10 anonim ***** válasza:

"Nem csinálunk férfiaknak filmeket/sorozatokat/videojátékokat"


Ez egyrészt nem igaz, másrészt én a konkrét esetről beszéltem, ahol azzal érvel, hogy a képregényben topmodell mary-jane és a játékban nem az.

2023. nov. 11. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!