Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Hol tekinthetnék meg egy...

Hol tekinthetnék meg egy olyan régi magyar dokumentumfilmet, amit talán 1950 körül készítettek a Magyar Tanácsköztársaság fennállásáról és tevékenységéről?

Figyelt kérdés

A frissen alakult Magyar Népköztársaság kormánya készíttette a dokumentumfilmet propaganda célzattal. Sosem láttam még, de más műsorokban mutattak belőle részleteket, amiben a tanácsállam fennállásáról és az általa folytatott fegyveres harcokról beszéltek.


Voltak benne korabeli archív filmrészletek. Pl. egy csatamezőn lóval szállítanak ágyúkat szélsebesen, miközben bombák hullanak.



nov. 29. 15:27
 1/7 anonim ***** válasza:
A Filmarchivumban biztosan megvan ez a film is, mint annyi más. [link]
dec. 7. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hát semmi találat nem volt rá.
dec. 9. 20:02
 3/7 anonim ***** válasza:
Érdekes, én rákerestem I.Világháborús csatákra, a filmek jelentős része megvan. Akkor csak a 1919-es filmekről nincs?
dec. 9. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Dongaben ***** válasza:

Nem tudom, mire gondolsz, de ilyesmik vannak YouTube-n. Csak keresni kell a megfelelő címszavakkal...

[link]

jan. 4. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Dongaben ***** válasza:

Itt is vannak érdekes dolgok:

[link]

jan. 4. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
#4 50-es években már rég kiment a néma, feliratozós film a divatból. Az egy hangos dokumentumfilm volt, csak néhány archív felvétel volt 1919-ből volt, amit beillesztettek.
jan. 4. 12:54
 7/7 Dongaben ***** válasza:
Akkor Sorry! Van egy szerkesztő ismerősöm az MTV-nél, aki kíváncsi a 20. század eleji történelemre. Majd megkérem, hogy nézzen utána. Engem is érdekelne. :)
jan. 4. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!