Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Online mozijegy vásárlása...

Online mozijegy vásárlása után miért számol fel a CINEMA CITY még +120 Ft kényelmi díjat?

Figyelt kérdés

Semmelweis c. filmet néztem meg barátaimmal és a Mammutban lévő moziba rendeltem 3 jegyet online. Mindhárom jegyre rászámoltak még kényelmi díjként 3x120 Ft-ot, vagyis 360 Ft-ot.

Ami a Volán online jegyvásárlásnál 5 % kedvezményt jelent, addig a CINEMA CITY-nél nem kedvezményt adnak online rendelés esetén, hanem 5 %-os büntetést.

Arra akarnak ösztönözni, hogy inkább vegyem igénybe a pénztáros szolgáltatását?

Milyen üzletpolitika ez?



dec. 30. 13:49
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk engem ennyi pénzért biztos nem tudnak semmire sem motiválni, de mindneki más
dec. 30. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne? Több bevételt jelent. Ennél jobban nem érdekel, miért teszik. Azt megtanultam a Media Marktban dolgozva, a kereskedelmi gazdaság közel sem úgy működik, mint a vásárló, ill. átlagember gondolja. Ők pl. nagyobb bevételt produkálnak a reklámokból, mint a termékértékesítésből. 🤔😯
dec. 30. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

2400 Ft volt a mozijegy darabja és még erre jött a 120 Ft kényelmi díj.

Egyébként egy rendeléssel vásároltam, miért kellett háromszor felszámolni?

dec. 30. 13:59
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A banki tranzakciós díjat terhelik rád. Ami a pénztárban ugyanúgy megvan ha kártyával fizetsz, csak ott törvénytelen más árat adni a különböző fizetési módoknak. Online viszont nem, ott simán megkülönböztethetők a fizetési módok extra felárral, ha jól csinálják (például kényelmi díjnak álcázva, vagy a szállítási díjba építve).

Ezért járj normális moziba, ahol ilyen nincs. Az Etele Plázában még a 3D-nek sincs felára, csak a szemüveget kell megvenni ugyanúgy mint a Citynél. Sőt ha a plázában eleget vásárolsz és feltöltöd a blokkokat ingyen mozizhatsz akár a prémiumban is, ahol korlátlanul zabálhatsz teljesen ingyen. Baromira megéri, én egész 2023-ban nem fizettem egy vasat se, pedig vagy 6x voltam moziban.

dec. 30. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

4# Részben elfogadom válaszodat, de ha a Mammut közelében lakunk, akkor nem megyek az Etele Plázába. Igen, most biztosan azt mondod, hogy akkor így jártál. Tudomásulvettem.

Egyébként nem szeretek moziba járni és csak nagyon ritkán megyek, mert a "korlátlanul zabálhatsz teljesen ingyen" engem nem vonz.

Én eleve nem értek azzal egyet, hogy valaki mellettem egész idő alatt rágcsál mint egy egér.

Ez a társadalmi viselkedési kultúra durva megsértése.

dec. 30. 14:21
 6/6 A kérdező kommentje:
Egyébként a mozijegyen tényleg nincs rajta a +120 Ft, csak a 2400 Ft.
dec. 30. 16:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!