Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Látta valaki a Semmelweis c....

Látta valaki a Semmelweis c. filmet?

Figyelt kérdés

Kicsit szkeptikus vagyok a magyar filmekkel kapcsolatban, de ez valahogy felkeltette az érdeklődésemet, sokat olvastam már a dokiról.

Érdemes megnézni?



dec. 31. 21:16
A kérdező szavazást indított:
Tetszett a film
Nem tetszett a film
Nem láttam a filmet
20 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
88%
Láttam, de nekem nem tetszett, mert első perctől olyan szomorú az egész, ahogyan az irigy kollégák alávágnak, mintha a közszolgálatban az utóbbi évtizedeket látnám. Hiába harcol, jó, gorombán vág vissza, de igaza van. A végén beleőrül (én csak a magas vérnyomással fizettem ezért az állásért) és úgy bánnak vele, hogy belehal.
dec. 31. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
79%

Én láttam, 2x is voltam a moziban megnézni.

Annyira, de annyira tetszett a film.

Szerintem ez a legjobb magyar film, amit valaha láttam, ami magyar. :)


Volt benne vicces jelenet, illetve szomorú.

Nagyon jól alakítják a szerepeket. Mondjuk a nő, aki a Bábolnából jött át, lehetett volna egy kicsit az arcmimikában gazdag.


Én egyébként is rajongok az orvostudomány iránt, így plusz egy ok, amiért megnéztem.

dec. 31. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ma a 17 órás előadásra rendeltem jegyet a Mammutba, remélem nekem is tetszeni fog a film. Majd referálok.
jan. 1. 14:35
 4/6 A kérdező kommentje:

Most néztem meg a filmet és nekem nagyon tetszett.

Érdekes, hogy egy orvos statisztikai adatok gyűjtésével rájöjjön a sok halálozás okára.

Sajnos a kor népbetegsége a szifilisz őt is magával ragadta.

A filmet mindenkinek ajánlom.

jan. 1. 21:40
 5/6 anonim ***** válasza:

4. Benedek István könyve anno nagy megütközést keltett, mert ő is írta a szifiliszt. Semmelweis megrekedt kb. ott, ahol a filmben is tartott. Szépen lassan leépült szellemileg. Volt, amikor hat órán át szónokolt a tudományos akadémián, és ő maga sem (!) tudta, hogy mit. Ugyanazokat ismételgette. Elfelejtette, hogy már egyszer elmondott dolgot, ellenségeket keresett ahol nem volt. Végül Döblingben, a diliházban halt meg, álló dákóval.

A fertőzést nem nemi úton, hanem boncolás során szerezte.

ápr. 8. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Sajnálatos, hogy így kellett végeznie. Még szerencse, hogy a film erre nem tért ki. Igy volt tökéletes.
ápr. 8. 22:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!