Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Titanic c, film magyar...

A Titanic c, film magyar szinkronja nincs rendben, hibás? Arra gondolok mikor kerülnék ki a jéghegyet mondják benne, hogy "fordulat jobbra" A kormányos balra teker! "fordulat balra" A kormányos jobbra teker!

Figyelt kérdés
Vagy csak én nem hallottam, láttam jól?

febr. 9. 06:42
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Itt leírják a magyarázatot:

[link]

Akkoriban olyan zsargont használtak ami az ellenkező irányt jelentette a maihoz képet. A szinkron sem segít rajta, mert a hajónak nem hétköznapi szóval bal és jobb oldala van (left/right), hanem "port" (a hajón állva az orr felé nézve bal) és "starboard" (a hajón állva az orr felé nézve jobb), és ezek irányába adnak parancsot.

febr. 9. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Elsőhöz hozzátenném, hogy Dancsó Péter állítása szerint a filmhez használt hajómodelleknek csak az egyik oldalát építették meg teljesen, így amikor a jelenet úgy kívánta, az adott képet "megfordították", tükrözték. Eszerint nem a szinkron hibás, hanem a filmkészítők nem vették (mindig) figyelembe a képváltást.
febr. 9. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 HalkHogen ***** válasza:
100%
Nem értek a hajózáshoz, de a "Fordulat jobbra!" a hajó mozgási irányára vonatkozhat, ami - gondolom - nem (föltétlenül) egyezik meg (vagy mindig pont ellentétes...?) a kormánykerék forgatási irányával, ami a kormánylapátot fordítja a hajó hátuljánál a víz alatt. Legalábbis erre gondolok: ha a kormánykereket balra tekered, akkor az fordítja úgy a kormánylapátot, hogy a hajó jobbra tartson. De tényleg érdekes. Más hajós filmekbe is bele lehetne nézni.
febr. 9. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Értem miről mikről lehet szó, olvastam, meg néztem videót róla a Dancsó Petiét is,


Köszönöm az infókat!


Néztem múltkor ezt filmet és akkor feltűnt a helyzet, jelenet,,

febr. 9. 12:01
 5/6 anonim ***** válasza:

Ez hasonló, mint a repülők irányítása, ott is magad felé kell húznod emelkedéshez, ami billentyűzeten a lefelé gomb, sülyedéshez meg előretolnod, billentyűzeten felfelé gomb.

Hajónál a hajólapát feléd eső részét jobbra mozdítod el, akkor a hajó balra fog kitérni, balnál meg jobbra.

Színházban erre van a rendezői jobb kifejezés, mert a színészeknek ott is fordítva kell végrehajtani az utasítást.

febr. 9. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mondjuk a kormánykerék forgatása (vagy magassági kormány mozgatása) és a kormánylapátok mozgásának összefüggése tetszőlegesen alakítható.

Egyébként is durva áttételek kellenek az erők átviteléhez

febr. 10. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!