Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Fattyú c. film - kik voltak...

A Fattyú c. film - kik voltak azok a vadbarmok, akik elégnek találták a 16-os karikát? Vagy már totálisan, végérvényesen elK-ult a filmipar ebbe az irányba?

Figyelt kérdés

Már 3-4 éve érlelődik bennem, hogy a filmipar totálisan elqrvul ebbe az irányba, de most jutottam el ennek a >mozi<filmnek a hatására oda, hogy ezt szóvátegyem.

Mintha 10-15 éve még nem ez lett volna a trendi : Akkor még úgy jártam moziba, hogy nem kellett tartanom az amúgy cseszett nagy vörös 18-as karikát tartalmazó jelenetektől. Most meg már gyak. ha nem gyerekmesét akarok nézni, akkor MINDENKÉPPEN, kiß.ottul d×gni IS fognak a filmvásznon, meg fincsi brutalitással megkínozni IS fognak valakit. Többségében mindkettőt, de HA nagy szerencsém van akkor csak az előbbiből jut pár perc valahova. Tökmindegy hova, de ma már kötelező elem.

=(

Nem tudom, hol kezdődött el ez a tendencia... Valahol a Trónok Harca hypejánál szembesültem ezzel komolyan először. Bár az még !elviekben! 18 karikás, de >valahogy< - milyen érdekes - amikor öcséim nézték orrba-szájba, sose láttam ott a sarokban a jelzést. És ha jól tudom, akkortájt nem a felnőttek nézték ezt tömegével, hanem pont a tini korosztály.

Aztán jöttek a streaming szolgáltatók saját gyártású filmjei és sorozatai, és ott vált kötelezővé a totális vulgaritás, erőszak tonnaszámra, szexjelenetek sokszorozott, pusztító mennyiségben, etc.-etc.


Most meg betetőzött ez azzal, hogy a dán filmgyártás, ami elvileg a csúcs : Az is lefeküdt ennek a tendenciának.


30 éves vagyok, úgyhogy nem arról van szó, hogy most először néztem meg egy korhatáros filmet, mert már szabad volt, és frontálisan értek a dolgok. Amikor én voltam 16, 18, 20 éves, tudtam úgy 12-es / 16-os karikás filmet nézni, hogy abban ne legyen se brutalitás, se naturalista k×rás percekig. Cserébe volt komoly és elgondolkodtató történet. Tudtak úgy is történetet írni, hogy abban nem kellett a színen valakinek valakit megd×gnia, valakit valakinek percekig kínoznia, vagy valakit valakinek 66 !lassú és vontatott! késszúrással kivégeznie. Ami pedig olyan volt, az egyértelműen megkapta a 18-as jelzést. Se a TV, se a mozi nem érezte feltétlen szükségét annak, hogy ilyen filmeket vetítsenek le.


Mi miatt hasalt el mégis ennyire a filmkultúra a 2020-as évekre? Vagy ez egy soktényezős dolog?

Vannak esetleg még rendezők, akik nem feküdtek le ennek a tendenciának, és tudnak úgy drámát, thrillert, mozifilmet csinálni, hogy abban nem lételem sem a d×gás, sem a kínzás, sem a brutális kivégzés? Vagy aki ilyennel próbálkozna, az már pénzt se kapna a filmjére?



febr. 19. 23:47
 1/4 anonim ***** válasza:
86%
Elhiheted egy mai 16 éves már mindent is látott, nem fog traumatizálódni ilyen jeleneteken.
febr. 20. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 TR75 ***** válasza:
100%
A dánok (meg általában a skandinávok) azért erőszak és szex terén a kilencvenes években sem szuttyogtak. Nézz meg egy Dogma-filmet. A Trónok harca jó eséllyel elbújhat mellette.
febr. 20. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Az panaszkodik amiatt, hogy sok az erőszak és szex a mai filmekben, aki nem ismeri a 70-es évek filmjeit. Néhány példa extrémebb erőszakra és szexualitásra:

Straw Dogs (1971)

The Devils (1971)

A Clockwork Orange (1971)

Pink Flamingos (1972)*

Last Tango in Paris (1972)

The Last House on the Left (1972)

Thriller: A Cruel Picture (1973)*

Bring Me the Head of Alfredo Garcia (1974)

The Holy Mountain (1974)

Sweet Movie (1974)*

Salò, or the 120 Days of Sodom (1975)

In the Realm of the Senses (1976)*

Caligula (1979)*


A csillaggal jelölt filmekben valódi szexuális aktusok, cselekmények is vannak.


Szóval nem kéne úgy tenni, mintha hirtelen, minden előzmény nélkül sokkal erőszakosabbak és profánabbak lennének a mai filmek. Sőt a fent felsorolt alkotások jó része sokkal durvább, mint amit ma láthatsz egy magyar moziban.

febr. 20. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem a 16- os korhatár pont megfelelt, ennek a történelmi drámának.


A Hófehérke rajzfilmben is van egy két húzos jelenet mégsem 18 a korhatár. Pedig az elég régi. :)

febr. 20. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!