Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Kinek hogy tetszett az Avatar...

Kinek hogy tetszett az Avatar élőszereplős sorozat?

Figyelt kérdés

Annó gyerekként végignéztem a Nickelodeonon az Aang legendáját, imádtam. Így nem volt kérdés, megnéztem az élőszereplőst is. A film régen nem tetszett, ez viszont jó lett szerintem, várom a következő évadot.

Csak Aang magyar szinkronhangjával akadt gondom. De nyilván ez nem a sorozat hibája.

Nektek hogy tetszett?



márc. 3. 14:18
 1/10 anonim ***** válasza:
79%

Nekem nem tetszett és azt sem teljesen értem, hogy miért létezik (a streaming szolgáltatók pénzéhségén kívül). Mert művészetileg semmit sem tesz hozzá az eredetihez, inkább csak elvesz. Megérteném, ha valami borzalmasan rossz lenne és azért megpróbálják újra, de az Avatar egy tökéletes sorozat. Ezt a rengeteg pénzt fordíthatták volna egy folytatásra (akár élőszereplősen, pl. előzmény Rokuról vagy egy másik avatárról) vagy egy másik adaptációra vagy egy eredeti ötletre.

De ez a sorozat nem csak rossz, hanem teljesen felesleges is volt. Nekem ez a véleményem dióhéjban.

márc. 3. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

#1

Köszönöm a válaszod!

Abban egyetértek, hogy az Avatar alapból egy tökéletes sorozat volt. Közelébe sem ér az élőszereplős változat.

márc. 3. 14:30
 3/10 anonim ***** válasza:
83%
Egynek elment, de közelébe sem ér az eredeti sorozatnak. Nagyon le van butítva az egész.
márc. 3. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

#3

Valóban, összevontak sokmindent, nem túl részletes.

márc. 4. 08:01
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Némelyik karaktert nagyon eltalálták a szerepre, viszont sok van amiknek a kinézetük meg se közelítik az eredetit,

pl Azula meg a két barátnője = fat trio netflix burger king kiadás


A mesének az első évadja fel lett dolgozva fő történet szerint, viszont sok mellék sztorit kihagytak, ez miatt, és még azért is hogy nem volt rá idejük, elég sok történetszál oda vezető útja megváltozott, persze a végkimenetel ugyan az maradt, de baromi sok változott az oda vezető út során.

Nem értem miért nem lehetett volna ezt két évadban megcsinálni, miért kellett össze csapni egy évadban az egészet.


Harcok jók voltak szerintem, CGI néhol szar.


És hogy ennyire le lett rövidítve a sztori, így meséhez képest eléggé le lettek butítva a karakterek, Aang nem poénkodik mert nincs idő rá, ezért csak úgy létezik és szomorkodik stb...


Hát végül is egyszer meglehet nézni ha láttad a mesét, de azért messze van a jótól.


A mese még mindig király.

márc. 4. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

#5

Köszönöm a részletes válaszod! Igazából teljesen egyetértek. Szerintem nekem is csak elfogultságból tetszett, ha nem láttam volna annó a mesét, nem hiszem hogy tetszett volna még ennyire se.

márc. 4. 13:45
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

nekem főleg ez nem tetszett benne, teljesen kihagyták ezt, hogy ahhoz képest hogy a mesében 3 évadot 3 könyvről nevezték el, és azért így mert azokban az évadokban tanulja meg az adott idomítást az avatar


1. water bending

2. earth bending (ekkor jött Toph)

3. fire bending


lényegében az első évadban Aang már tanulta bőven az idomítást Katarától, mégis a sorozatban ezt a részt totál kihagyták, utolsó rész utolsó percében oda bökték hogy most már legalább megtaláltad a tanárodat és kész, le is zárták :)

márc. 4. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Krisipoke ***** válasza:
100%

Első: egyértelműen azért ezt csinálták, mert ezt nézik meg a legtöbben. Meg van egy nagyon jó alap, tehát nem kell túl sokat erőlködni vele.

Amúgy készül több új animációs film és sorozat is, meg ugye vannak könyvek meg képregények, amik különböző történeteket, egyes esetekben korábbi avatárok életét írja le. A Kyoshi regények szerintem különösen jók lettek. Tehát plusz tartalomból sincs hiány.

márc. 9. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%
Szerintem SOKKAL jobb lett mint a film, szereplők és cselekmény terén is, viszont az eredeti sorozattól jócskán elmaradt. A 2. résznél külön tetszik hogy bevonták Kyosi avatárt is és a Sokka-Suki viszony is teszik. Vannak olyan részek ahol már túl soknak éreztem a ,fejlesztést, például az Omasus résznél, vagy amikora szellemvilágba kerülnek. Összességében az én véleményem szerint nem lett olyan rossz, ezt az utolsó csatajelenet is mutatja az északi víztörzsnél. ott nagyon átéreztem a háború keltette félelmet és zűrzavart.
márc. 10. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%

Az első két részt bírtam nagyjából végigszenvedni de ennyi.

A karakterek nagyon nem tetszenek, teljesen eltérnek az eredetitől, Aang karaktere szomorú és unalmas szerintem, egyáltalán nem olyan mint a rajzfilmben

Katara sem ilyen volt a sorozatban, sokkal jobb volt a személyisége, de a többi szereplő sem tetszett. Lehet meg kellett volna néznem az egészet hàtha a későbbiek folyamán jobb lesz de nekem annyira elrontotta a varázsát az egésznek hogy nem bírom végignézni. Voltak benne olyan részek amik teljesen értelmetlenek voltak szerintem, csak azért értettem őket mert láttam a rajzfilmet.

Annyi tetszett egyedül, hogy raktak bele új dolgokat, azok nem voltak rosszak de nem értem hogy mièrt kellett ennyire megváltoztatni az eredeti sztorit.

Az biztos hogy a filmnél jobb de én többet vártam ettől a sztoritól.

A másik amit nem fogok soha megérteni, hogy miért nem lehet békénhagyni az eredetit úgy ahogy van, miért kell állandóan ilyen szar feldolgozásokkal előjönni.

Tényleg fordíthatnák a pénzt másra is, pl előzmény sztorikra vagy egy új avatarra, de ne ezt akarják már erőltetni állandóan.

márc. 17. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!