Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Dűne part 2 végi tőrös...

Kedves Vezető kérdése:

A Dűne part 2 végi tőrös jelenetet értik a kritikusok, vagy ez egy olyan "baki", amiről nem beszélnek a hype miatt/nem tudják hova tenni ? (SPOILER)

Figyelt kérdés

SPOILER:


Már a moziban is érdekes reakciókat váltott ki a jelenet:

A film végén, Feyd Rautha beleszúrja Paul Arteides saját tőrét, annak bal oldalába, Paul végül hasonlót tesz ellenfelével, majd győztesként feláll, és kihúzza a jobb vállából a tőrt. A csata előtt/után is elég jól látszanak a tőrök, szóval nehéz nem látni mi történt. Az oldalbaszúrás után még tántorog is Paul a kamerának, hogy mindenki jól lássa benne a tőrt.

Azt gondolom ez egy szándékos "baki". Hozzáteszem, az egyik kedvenc Sci-Fi m lett mindkét fél, a Part 1, és a Part 2 is. Libabőr végig. :)



márc. 7. 21:28
 1/10 anonim ***** válasza:
72%
Nem baki, hanem Pault két szúrás éri. A másodikat ő idézi elő azt a vállába engedve, közben kihúzza magából az első kést és azzal döfi le Rautha-t.
márc. 8. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nem, Rautha-t is a saját tőrével szúrja le, Nézd meg nyugodtan valahol. (Mint írtam a kérdésben is nehéz nem látni) Rautha a bal kezével fogja Paul tarkóját a jobb vállánál miközben megpóbálja leszúrni.

A saját tőrével szúrja le Paul Rautha-t, aztán a sajátját kihúzza a jobb vállából, azt amit néhány pillanattal előtte az oldalába kapott.

márc. 8. 14:04
 3/10 A kérdező kommentje:
*Persze Én is arre gondoltam amit írtál, csak éppen nem az látszik.
márc. 8. 14:08
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez nekem is feltűnt!


De szándékosan miért bakiznának?

márc. 10. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Passz, csak tippjeim vannak, de nehéz elképzelni azt a forgatást ahol ezt senki se veszi észre. Meg gondolom párszor megnézik mielőtt kiadják. Elég nagy hangsúlyt kapnak a tőrök a harc elején, végén, közben is hogy lássa a néző melyik milyen formájú, melyik kié, stb..

Túl nagy költségvetésű film ez egy ilyen telibe véletlenhez.

Szerintem.

márc. 10. 20:04
 6/10 anonim ***** válasza:

Meglepő változtatás a könyvhöz képest, valóban.

Gondolom a rendező így akarta demonstrálni, hogy a harkonnen egy komoly ellenfél.

Így ez a változtatás nem vészes.

Az a változtatás meg, hogy jessica nem sunyiban, hanem nyíltan használja ki a buta fremenek hiszékenységét nekem kimondottan tetszett.


Ami hiányzott az az űrliga meg a navigátorok. Akik tudják, hogy a fűszer=féreg. És ha Paul megöl minden férget, akkor vége a fűszernek.

E miatt a fenyegetés miatt hódolnak be neki.

Viszont a filmből ez kimaradt.

Ahogy azt sem magyarázták meg a filmben, hogy a fűszer miért is olyan fontos.

márc. 16. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nem a változtatásokról beszéltünk, hanem a tőrpárbaj megvalósításáról, érti mindenki, hogy mi akart lenni, csak kicsit' szembeötlő a "tőrök útja". Nekem így is az egyik kedvenc filmem lett, de ha már behoztad, igen,valóban van pár gyengeség még.

A fűszer fontosságát amúgy az előző rész elején letudják pár mondattal.

Ami számomra még kicsit bugyuta (mai szemmel) az az hogy elég hamar rollerozik a végére már mindenki a férgeken, az kicsit olyan Avatáros.

márc. 16. 10:27
 8/10 A kérdező kommentje:
Az atmoszféra viszont nagyon Top, de talán az egész kiadott volna egy minőségi sorozatot, mint ahogyan a Trónok harca. Az is így tudott könyvminőségűen részletes lenni.
márc. 16. 11:30
 9/10 anonim ***** válasza:

Lehet lemaradtàl róla, de készült tv sorozat.

6 részes. A casting mondhatni borzalmas, de könyvhűségben elég jó lett. Plusz a férgek a tv sorozatban lettek a legjobbak.


Viszont az új film a pár változtatás ellenére is-ki vannak húzva a mentátok és az űrliga-így is a legjobb feldolgozás lett.

márc. 16. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Lemaradtam róla, megnézem, köszi! :)
márc. 16. 21:21

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!