Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Valaki tud politikamentes...

Valaki tud politikamentes véleményt a Most vagy Soháról?

Figyelt kérdés
márc. 15. 08:19
 1/5 anonim ***** válasza:
36%
Számos politikamentes kritika van már fent különböző oldalakon, de gondolom te olyat kerese ami pártpolitikatól függetlenül csak méltatja a filmet. El kell hogy keseritselek. Nincs tökéletes film, tökéletes magyar film meg még kevesebb.
márc. 15. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Úgy értettem a politika mentes kritikát, akit olyasvalaki írt aki látta a filmet, és se nem Orbán, se nem Gyurcsány rajongó. És nem azt veszi vigyelembe, hogy Rákay a producer, hanem független kritika
márc. 15. 11:12
 3/5 A kérdező kommentje:
Én eddig 90%ban csak olyat találtam, amit olyanok írtak, akik meg sem nézték a filmet
márc. 15. 11:13
 4/5 anonim ***** válasza:
84%
#3 én csak 2-t olvastam, mindkettò látta a filmet és egyik sem vette figyelembe hogy épp Orbán vagy Gyurcsány a Soros ellenség.
márc. 15. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Én láttam a filmet, pártpolitikailag nincs benne semmi propaganda, bár már hallottam olyan értelmezést, hogy Bécs ugye Brüsszel, de akkor meg ott van az is, hogy a film az elnyomó rendszer ellen tüntető fővárosi tanulókat dicsőíti, tehát szerintem erről nincs értelme összeesküvés-elméleteket gyártani.

A film maga nem rossz, a látványon meglátszik a rá költött pénz (a jó értelemben). A készítők megpróbálták kalandfilmesre venni a figurát, amit jobbára egy fiktív cselekményszállal oldottak meg, így nyilván kiszámítható annak is a vége, a tét így elveszik igazából, de ettől még élvezhető, szórakoztató. Raktak bele egy kis drámát is, ami nem oscar-díjas, de nem is idegesítő. A karakterek, színészek is jók, bár már csak a feldolgozás típusa miatt sem merte a film nagyon mélyen felszántani a márciusi ifjakról szóló közhiedelmeket. Olvastam, hogy sokaknak hullámzó a film sebessége, az eleje túl gyors (Petőfin, Jókain és Vasvárin kívül a többieknek jó ha a nevét meg tudtam nevezni), a vége pedig lassú (ez szerintem nem igaz, de ez lehet, csak én vagyok). Szóval összességében ha érdekel a téma (de nem vagy történész) és csíped a nem óriás-franchise amcsi kosztümös játékfilmeket (azoknak a szintjét azért eléri), akkor nagyot nem csalódhatsz.

márc. 15. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!