A Jurassic Park/World sorozatban miért ábrázoltak néhány àllatot akár sokkal nagyobbnak a tényleges méreténél?





Velociraptor azért, mert Deinonychus is. Könyvben szinonimaként használják. Annak idején a Deinonychusra volt elmélet, hogy a Velociraptor genus része.
Stegosaurusból 20 méter fölötti példány is van a filmekben.
T. rex nem valódi T. rex, teljesen más a koponya. A farok rövidebb, a lábak a hosszabbak. Testarányok másak, így ugyan akkora testhossz alapján az állat magasabb lesz pl..
Mi a Pteranodon név jelentése? Fogatlan. Mert az volt. Ehhez képest JP3ban és a JWben is fogakkal van tele a csőre.
Mosasaurus mérete jelenetenként változik. Ennyire van átgondolva, tehát semennyire.
Amúgy meg ezek nem valódi őslények, még Wu is elmondja, hogy legtöbb nem is hasonlít arra amire kellene. Ez nem indokolja a Mosasaurus méretváltozását. Szóval méretes igénytelenség is van a készítők részéről.





A filmben is elhangzik, hogy ezeknek a lényeknek nem sok köze van az eredeti dinoszauruszokhoz. Ezek a fajok alapból hibridek, mivel a DNS roncsolódik idővel, lehetetlen teljes egészében visszahozni egy rég kihalt fajt. A másik pedig, hogy mind a történet szempontjából, mind a Park szempontjából, a minél nagyobb, annál több érdeklődőt vonz. Egy pulyka méretű raptor fele annyira nem érdekelt volna senkit.
"A Jurassic Park regény és a Jurassic Park film foglalkozott ezzel a kérdéssel. A könyvben Henry Wu kitöltötte a DNS-ben lévő hézagokat azáltal, hogy madár, gyík vagy béka DNS-ét illesztette be. A filmben csak béka DNS-t használnak. A béka gének használata egy olyan eszköz volt, amely lehetővé tette egyes nőstények nemének és fajtájának megváltoztatását . Henry Wu módszerét bírálja Laura Sorkin , aki etikátlan parancsikonnak tartja. Ezenkívül a Jurassic World összekötő webhelyen a hibridizált békagéneket visszamenőleges magyarázatként használták arra vonatkozóan, hogy a Jurassic Park dinoszauruszainak miért nincs tollazata, mivel a való világban csak az eredeti regény és film megjelenése után volt elfogadott, hogy a nem madár dinoszauruszoknak is volt tollazata; bár spekulációk és néhány kövület már korábban is létezett. Ennek oka lehet néhány klónozott dinoszauruszok és az eredeti példány közötti drasztikus méretkülönbség is (leginkább a Raptors és a Mosasaurus esetében )."





Ez most Google fordító csak beleszerkesztve? "Raptors"
Az ugye megvan, hogy a JPTG ki lett húzva a kánonból? Vagy hogy a béka DNS nem magyarázat a Dilophosaurus gallérjára? Ahogy a tollatlanságra sem magyarázat, mert akkor pl. nem pikkelyes hanem "sima" bőrűnek kellene lenniük, mert béka DNS? Béka DNS meg más állatok DNSe ez nagyon szép aduász lenne, kivéve ha az ember kicsit is ért a biológiához és őslényekhez, mert akkor kiderül, hogy csak egy plot hole amivel a még méretesebb plot holet akarják elfedni.
Bizonyos esetekben, mint a Tyrannosaurus mozgásérzékelése valóban jó válasz, mivel a békák is a mozgásra reagálnak legjobban. Valóságban a Tyrannosaurus látása nagyon jó volt. Ám azt is meg kell nézni, hogy hányszor jön elő más sztoriknál, hogy a mozgást érzékeli, mert lemásolták a Jurassic filmekben lévő dolgot. Ezzel pedig a laikusok mivel mindenhol az van, hogy rossz látása volt, ezért lazán le hülyézik azt aki meg jól tudja, hogy jó látása volt.
Tehát igen:
- Nem olyanok, mint lenniük kellene, mert ezek hibridek. Már első film idején sem csak béka DNS (Hyperolius viridiflavus), van bennük, hanem más állatoké is.
- Filmek készítőinek döntése, hogy látványos legyen, még akkor is hogy ha szembe megy a tudományos ismeretekkel.
- Nem ismert méretű társadalmi rétegnek való megfelelési kényszer, kik gyűlölik a tollas dolgot, vagy a helyes anatómiát. Itt ezen az oldalon is volt rá példa, hogy a JWE2ben sok Theropodánál meglévő helyes kéztartáson vergődött valaki.
Ahogy észrevettem egyszeri embereket nem zavarja toll, sőt a konyhás jelenet újraalkotása alapján a tollas raptorokat sokkal félelmetesebbnek látják, mint az eredeti csupasz raptorokat. [link] Csak hát tudni kellene az alkotóknak azt, hogy a madarak képesek például felborzolni a tollaikat, vagy hogy sima pupilla méret változása félelmetesebb tud lenni, mint a macska/krokodil pupilla.
- A készítők szimplán nem értenek hozzá és még a Wikipediára sem hajlandóak felnézni. Nem foglalkoznak azzal, hogy amit csinálnak az nem jó.
- Eredeti filmek óta eltelt idő és tudományos felfedezések. Például első rész idején a Velociraptor anthiporsus egy széles körben elfogadott opció volt. Sőt akkoriban a tudósok is nagyobbnak gondolták a Deinonychust. Az megint egy másik dolog, hogy a JW2 gerilla marketingjében külön szerepel Deinonychus és Velociraptor.
- Eredeti filmek esetén még a technológiai háttér nem volt alkalmas kültakaró jó megjelenítésére. TLW végén is a Pteranodon csupasznak tűnik (szerintem az is), holott a nem használt animatronicnak rendesen volt kültakarója: [link]





A válasz csak annyi, hogy ezek nem a paleontológusoknak szóló szakmai filmek, hanem szórakoztatóipari tákolmányok. Minden hasonló filmben a minél érdekesebb látványra hajtanak. Ennek csak a technika szab(ott) határt, meg az a fokozat, ami már a filmesek szerint is túlmegy az übergagyi határain.
Ez a sorozat meg eleve a minél veszélyesebb állatok látványára alapoz, tehát minél veszélyesebbeknek kell őket mutatni. Mivel az emberek alapvetően nem értenek semmit a témához, ezért bármit lehet nekik mutogatni, a fizető közönség túlnyomó része nem fog tőle kiakadni.
Ugyanez a mentalitás érhető tetten a bármilyen formában valós tényeken alapuló összes filmben. Pl. a pozitív szereplők okosabbak és jóképűbbek, a negatív szereplők gonosz arcúak, stb.
Csak egy példa, az igazi és a filmes Rózsa Sándor:





#3 "Ez most Google fordító csak beleszerkesztve? "Raptors""
Ez egy történet összefoglaló angol oldal, amin automatikus fordítás van. Mivel ez egy magyar oldal, nem fogok angol szöveget bemásolni, értető ez így is szerintem. Az angol oldal pedig részletesen kitér minden témára, amit a könyvek, a filmek és a mesék (Krétakori tábor, Káoszelmélet), mert minden egy szálon fut. Ez egy kerek történet, csak a példa kedvéért, amit Grant-ék először láttak Brachiosaurus, az ugyanaz a példány, ami a JW-ben ottmaradt a szigeten, ő az akit elnyel a füst és tűz. Vagy a T-rexeknek van neve. Szóval ennyire részletes maga a háttértörténet. Direkt az a részt másoltam ki, ahol írják, hogy a film CSAK a béka DNS-re tér ki, de a könyvben nem csak ez van, hanem madár, gyík stb. Így van magyarázat a gallérra, pikkelyre, mindenre.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!