Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » El tudná nekem valaki magyaráz...

El tudná nekem valaki magyarázni az Átok című filmet?

Figyelt kérdés
Mert megnéztem de nem nagyon értettem hogy miért volt elátkozott az a ház stb.
2010. dec. 27. 14:10
 1/8 anonim ***** válasza:
Mert a fickó akié volt a ház sorozatgyilkos volt és megölt rengeteg gyereket életében és az ő gonosz szelleme és a gyerekeké is ott maradt,nem ment a túlvilágra.
2010. dec. 28. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Azért lett elátkozott a ház mert a férfi gyilkolt megölte az egyetlen gyerekét és a felségét. és ekkor Ju-ON, (japán) harag keletkezett. A ház ezért lett. De az átok benne mármint akyako azért lett ilyen Szellem vagy mi mert az anyja kapcsolatba tudott lépni a szellemekkel és az emberekből kivett "átkot" "eltemette" kayako-ba még kiskorába.és amikor a férje megölte a gyerekével gyütt az átok és a harag újjászületett benne és így lett szellem. a kisfiú meg azért lett mert öröklődött kayako-ból asszem. :D
2010. dec. 29. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat.Asszem megnézem újra figyelmesebben azért :)
2010. dec. 29. 16:41
 4/8 anonim ***** válasza:

Első vok

Ahogy elnézem ketten két filmről írtunk.Én a kastélyosról írtam,nem a japán horrorról.

Kérdező,melyikre vagy pontosan kíváncsi a két film közül egyáltalán?:)

2010. dec. 29. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nembaj azt a filmet is láttam de azt értettem :D


Amúgy erről: [link]

2010. dec. 29. 18:58
 6/8 anonim válasza:

Szellem? Szerintem inkább démon lett Kayakóból, mert ennyire brutálisan szerintem egy szellem se üldözne egy embert. :D De azt se hagyjuk ki, hogy a férfi miért gyilkolt... A feleségét azért ölte meg, mert a naplóját megtalálta, és olyan dologra bukkant, amire jobb lett volna, ha nem. Megtudta hogy a felesége másik férfiba szerelmes. Így a feleségének, a fiának, de még a macskának is ámen lett. És mivel harag által haltak meg, vagyis végtelen dühhel gyilkolta végig őket a férfi, és valószínűleg nagy volt a gyerek és az anyja között az összetartás, ott maradt a szellemük a házban... Te amúgy láttad már az eredeti, japán filmet? Én sajnos csak a másodikat, de az elég gyatra volt... Valahol olvastam, hogy az ilyen japán horroroknak van valamiféle nőgyűlölő hajlamuk... :S Bővebben a japán Kör-ről olvastam, ahol megtudtam, miért van Sadako (vagyis Samara ugyanúgy!) hófehér ruhában... A halottakat állítólag ebben temették el. (de ez így hülyeség, mert előre tudták hogy meghalnak?;)) Meg volt valami más is.. De már nem emlékszem. :D Végül is csak azért kérdeztem, hogy láttad-e a japán eredeti filmet, mert ott értelmet kap a feldolgozott, amerikai változat.

Szerintem az amcsiknak nem kellett volna követniük ezt az "elvet", miszerint ők is értelmetlenül osztották fel a filmet bizonyos részekre. Ez itt azért zavaró, mert a japánok feltüntették a film alatt betűkkel, míg az amcsik egyáltalán semmivel. Ezért találd ki, hogy mi a bánat van. Egyszer azt látod, hogy az üzenetrögzítőn ott egy üzenet, amit meghallgatnak, majd azt, hogy egy csinos hölgy (akinek nem jut eszembe a neve) a munkahelyén beszél az üzenetrögzítőre... Ugyanaz a hang, dettó ugyanaz a szöveg. Holott nem logikus, hogy fordítva kéne lennie a dolgoknak? De ott van az idős néni, aki egyedül él egy házban, és Karen veszi át az ápolását, mert Yoko-t Kayako legyilkolta. Majd egy jelenet a film közepén: ez az idős néni a családjával (fiával, annak feleségével, és lányával) beköltözik ugyanebbe a házba. Na én vagy 3-szor megnéztem a filmet, és csak akkor tűnt fel, hogy bizony ez a film össze-vissza lett vágva. Szerintem nézd meg mégegyszer, mert vannak még ilyen "fura" jelenetek. ;)

2011. márc. 5. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Bocsi, az előző vagyok. :D Figyeld meg, hogy Kayako is fehér ruhában van! És a nőgyűlölő szerep itt is érvényesül, mert a férfi a nő képeivel mit csinál? Csak nézd meg. :D (ez a két motívum a Hívatlan Vendég, eredeti verziójában a Tales of Two Sisters-ben is feltűnik.)
2011. márc. 5. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Én az amerikait láttam,a japánt nem. Nem nagyon értettem a történetét,de én akkor is féltem rajta :$ :D.
2011. márc. 5. 13:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!