Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Hogyan írjak forgatókönyvet?

Hogyan írjak forgatókönyvet?

Figyelt kérdés

Van pár ötletem, amiből jó filmet lehetne csinálni, és úgy érzem ezeket le is tudnám írni, csak nem tudom, hogy kell nekikezdeni egy forgatókönyvnek. Találtam egy ilyesmi ami alapján el lehet indulni : [link]


De van pár dolog ami nem világos: pl honnan tudom, hogy amit leírtam az egy másfél órás filmhez elegendő ?


2010. dec. 30. 14:49
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem véletlenül szokták tanulni..

Onnan tudhatod,hogy leméred a jeleneteket saccra,és összeadod.Ha nem elég raksz hozzá,ha meg sok,akkor kiveszel belőle részeket.

2010. dec. 30. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

az irodalmi forgatókönyv minden nem technikai jellegű infót tartalmaz a jelenetekről, szereplőkről, stb.


pl. egy alap valami így néz ki


JELENET SZÁMA, JELENET HELYSZÍNE, NAPSZAK, BELSŐ/KÜLSŐ


XY megy az utcán (ide leírható akár egy rövid utcakép, ha jellemző, vagy a szereplő ruházata, ha fontos, ill. bármi, ami lényeges a jelenet szempontjából). Egyszercsak észrevesz a földön egy pénzérmét. Lehajol és felveszi.


XY:

- Nohát, micsoda szerencse!


Általában két oszlop szokott lenni, legalábbis ez a magyar stílus. Az egyik oszlopban a cselekmény van, a másikban a dialógok.

2010. dec. 31. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!