Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A második világháborúról...

A második világháborúról illetve a holokausztról szóló filmeket szeretnék nézni.1-2 címet mondanátok?

Figyelt kérdés
A Sorstalanságot, Schindler listáját, Pearl Harbort már láttam, ezen kívül tudtok valamit ajánlani?
2011. jan. 19. 19:19
 1/5 anonim válasza:

A Bukás.

Auschwitz - Az elfeledett bizonyíték.

A zongorista.

2011. jan. 19. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A csíkos pizsamás fiú

Az élet szép

2011. jan. 19. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Stalingrad

Ryan közlegény megmentése

Az elit alakulat, 10 részes sorozat

Fegyverek szava

A leghosszabb nap

Kelly hősei (kötelező darab, még ha nem is annyira "komoly" a témája)

The Pacific - A hős alakulat, 10 részes minisorozat

A híd (ha nem találod, akkor keres rá úgy, hogy Die Brücke, nem tudom, hogy szinkronosan kiadták e Magyarországon, én feliratosan láttam a Filmmúzeumon)

Piszkos 12

Piszkos 12 - A következő küldetés

Híd a Kwai folyón

Navarone ágyúi 1-2

A halál 50 órája



Fejből hirtelen ennyi jut eszembe. Ezek mind háborús filmek, a holokauszt csak Az elit alakulat egyik részében szerepel, amikor megtalálják Németországban az egyik tábort. Mindet láttam, van köztük igazi csemege, klasszikus, látványos, elgondolkodtató, vicces.

2011. jan. 20. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a sok tippet!!!
2011. jan. 20. 21:40
 5/5 anonim ***** válasza:

Harmadik vagyok. Ma még eszembe jutott pár háborús film, amik kimaradtak tegnap =)


Ellenség a kapuknál

Éjfélre kitisztul

A híd túl messze van

Az angliai csata

Memphis Belle

Szahara (Itt egy olyan filmet keress, amiben James Belushi a főszereplő, 1995-ös film. Szahara cím alatt több film is készült)

Tora!Tora!Tora!

A tizedes meg a többiek (ez magyar film, de nagyon jó! Amúgy vígjáték :D)

Kémek a Sasfészekben

U-571

Napola - A Führer elit csapata

A négy páncélos és a kutya (lengyel sok részes sorozat, nagyon régi, de klasszikus)


Fegyverszünet karácsonyra (bár ez I. világháborús film, de nagyon sok mondanivalója van.)


A legbátrabb város (ez is I. világháborús, illetve az az utáni eseményekkel foglalkozik, Trianon környékén. De a legfontosabb, hogy magyar vonatkozású! Balassagyarmatról szól. Nem is inkább film, hanem dokumentumfilm, filmjelenetekkel teletűzdelve. Nekem nagyon tetszett)

2011. jan. 21. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!