Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a videoról?

Figyelt kérdés
[link]
2011. febr. 10. 18:57
 1/2 Scott_W ***** válasza:

Érdekes az biztos :D

A kockát 74-től tartják számon, ugye? A Star Trek TOS első évada meg valamikor 66 körül futott?

A kérdés csak az, hogy aki becsempészte ezt az ötletet, vagy kelléket, vajon magától cselekedett-e, vagy Gene barátunk keze van a dologban? :D

Vajon Rubik Ernő már korábban is játszott az ötlettel, és esetleg Gene láthatta? Vagy valamelyik embere, kollégája? :P

2011. febr. 12. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Igen, ez egy jó kérdés, hogy kinek az ötlete is volt ez, hogy a bázisparancsnok ezt csinálja az adattároló lapokkal...erre már valszeg nem kapunk választ...

Ha valaki utánnanéz a kocka történetének pl. itt:


[link]


annak egyértelmű lesz, hogy jóval a TOS után született meg a kocka ötlete, és igazából '80-ig nem is tudott róla a nagyvilág, kivéve azt a pár ezer embert akik itthon már megvehették, valamint akik a különféle kiállításokon(BNV,Nürnberg stb.)láthatták '77-'80 között.


Mondjuk az igaz, hogy mintha nagyon-nagyon régen olvastam volna olyat(talán a Mezei András féle könyvben?)hogy még a két világháború közt volt valami hasonló ötlet kockával, de annál a kis kockákat egyszerű mágnesek tartották össze.Tehát semmilyen belső mechanikája nem volt.

Nem vagyok ebben tutira biztos, de mintha rémlene valami hasonló...

Ha viszont ez így van, akkor talán az a régi kocka is adhatta az ötletet.Nem tudom, hogy lehetne ennek utánnajárni, hogy tényleg létezett-e ilyen mágneses kocka.


Szerintem Gene ötlete volt az egész, és poénból berakta.

Azt is el tudom képzelni, hogy a sok kretív ötletelés közben kigondolta a későbbi Rubik kockát, de azzal már nem volt kedve foglalkozni, hogy milyen belső mechanikai kialakítással is lehetne megoldani a "minden oldal forgatható, anélkül, hogy szétesne" problémát.

Ellenkező esetben most lehet, hogy ezt a játékot Roddenberry kockának hívnánk.... :)

2011. febr. 14. 21:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!