Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Szeretitek a Tarr Béla filmeket?

Szeretitek a Tarr Béla filmeket?

Figyelt kérdés
Vagy láttatok már tőle valamit? Vélemény?
2011. febr. 16. 20:27
 1/1 anonim ***** válasza:
49%

Leginkább nekem Tarr stílusával van a problémám. Tény hogy nem ábrázolja rosszul azokat a dolgokat, amiket ábrázolni akar, sejthető az is hogy ő is egy olyan ember, aki közülünk érkezett és befutott karrierje mondhatni irigylésre méltó. Mégis a stílusa számomra teljesen kiüti a biztosítékot.


Órákon át hallgattam beszélgetéseit, amiket itt meglehet találni az interneten. Azt figyeltem, meg hogy Tarrnak csak egy mottója van: Ha nem tetszik, el lehet menni! és ezt egy rendező nem teheti meg… Főleg nem egy olyan rendező, aki az emberek pénzéből alkot filmeket és nem producerek támogatásával, hozza létre azt, amit akar. Elhiszem, hogy duma meg hasonlók, de kinek készítünk filmeket? Magunknak?


Igen részben magunknak, amivel saját nevünket tesszük híressé, de legfőképpen, és ez teszi létemet szinte gyűlöletmentessé, az emberek szórakoztatására, elgondolkodtatására, mulattatására alkotunk. Tarr Béla nem Christopher Nolan…


Megint kaphatok erre pár leszólást, hogy: -Jajj pedig a művészet nem Hollywoodból ered. C. Nolan azt tökéletesen megvalósította, hogy művészetet és tömegfilmet egyben összehoz akár csak Hitchcock. Egy film, egy alkotás, amelynek bírnia kell művészettel vagy, hogy jobban értsenek, kulturális értékkel, és olyan lendülettel, ami megmozgatja az embereket a mozi felé, így lehet maradandót alkotni, amely bevésheti nevünket a nézők unokáinak agyába is.


50 év múlva Tarr nem lesz sehol, nem az én teóriám, nem én mondtam, sőt, meg voltam lepődve. Ezt egy olyan ember mondta, aki látott minden olyan filmet, amely jelentős az emberiség számára, viszont igaza volt, sajnos vagy szerencsére.


Tarr filmes stílusát, eszközeit tekintve sem vagyok elragadtatva. Én Tarr munkásságát két részre szedném. Az első: Tarr Béla filmjei, a Hotel Magnezit stílusú filmek, amelyek egyszerűen csodásak, engem is rendkívül megérintettek, remek darabok. Ezek a pályája kezdeti filmek, itt nem is volt semmi baj vele.


Mikor Tarr Béla, Bela Tarr lett akkor vesztettük el a kedves szakállas fiatalembert és kaptunk egy beképzelt művészkedő manust. Munkásságának második fele Bela Tarr filmek. Az ember, aki kijelentette magáról, hogy ő a mester és nem érdekes bárki bármit mond… Elszállt tőlünk, szinte csak eszközként használta magyar származását és ebbe belegondolni is borzasztó. Minden filmje egysíkúvá és unalmassá vált. Szinte nem is törődik nemzetével, magyarul egy riportot nem találni róla, amiben beszélne egy kicsit a filmjeiről azoknak az embereknek, akiknek a pénzét elvette, és öncélú filmekre költötte. Horvátoknak akar nemzetközi filmes képzési központot alapítani, ami azért elég furcsa, miért nem itt akar, nálunk ilyet létrehozni, evvel is emelve országunk hírét.? Bár én nem tanulnék Tarrtól hiszen, csak egy stílust ismer.


Ezért is kapok majd szalámit: Tipikus esete George Lucasnak, aki megalkotta a Star Wars c. páratlan filmet és a sikert nem kockáztatva nem tudott elszakadni ettől a témától. Bela Tarr sem tudott mást tenni csak újra önmagát feldolgozni és talán most rá is jött erre, legutóbbi kijelentéseit olvasva.

2011. febr. 19. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!