Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Kik voltak a régi videófilmekb...

Kik voltak a régi videófilmekben a narrátor hangok?

Figyelt kérdés
Kezembe került egy régi video film és eredeti nyelven volt a film,de egy narrátor szinkronizálta! Kik voltak ezek? Olyanok,akiknek oda adták a filmet,szinkronizálja le és mondja rá a filmre fizetség ellenében,aztán küldték a piacra?Vagy anno annak idején hallottam olyat is,bár hogy igaz volt-e vagy sem,nem tudom,szóval,hogy van olyan gép,ami szinkronizálta az ilyen filmeket,pl.a régi parabola csatornákat is! Nos létező emberek szinkronizáltak,vagy csak egy gép hangját halljuk a videókon?
2011. febr. 25. 10:34
 1/3 anonim ***** válasza:

Tökéletes emberi hangszimuláció ma sem létezik, hát még a VHS-korszakban :)

Emlékszem én is arra a fahangú pasira, aki pl. A Jedi visszatér-t, meg a Rambo-t narrálta, de a nevét nem tudom. Viszont az biztos, hogy nem stúdióban készült a felvétel, mert elég rossz minőségű volt. Inkább amolyan otthoni sufnituning hangstúdióban rakhatták össze a magyar hangot.

Meg azért azt is vegyük figyelembe, hogy ekkor még nem voltak videótékák, sem hivatalos kiadások, szóval ezek a magyarosított filmek nyugatról jöttek be hozzánk, és feketén terjesztették őket :)

2011. febr. 25. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Hát igen,emlékszem ezekre az időszakokra,de mindig is kiványcsi voltam arra a megszokott egyhangú szinkronizáló emberkére,hogy ki lehetett!?De ha jól emlékszem még volt egy hölgy is,csak ő ritkábban!Na de lehet ez örökké rejtély marad,hogy kik lehettek:)
2011. febr. 26. 00:29
 3/3 anonim válasza:

Korbuly Péter magyar színész, bemondó. Hosszú évektizedek óta a Magyar Rádió bemondója.


Főcímekben rendszeresen hallható a hangja. Wikipédia

2017. febr. 8. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!