Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A taxidermia c. filmnek mi az...

A taxidermia c. filmnek mi az értelme? Mit kívánt ezzel elérni az alkotó?

Figyelt kérdés
2011. márc. 10. 21:19
 1/5 Thurston ***** válasza:
58%
Arra próbál rávilágítani nagyon agresszív (már-már anti-art) módon, hogy mindenki perverz a maga módján. Ami fontos tanulság lehet olyan embereknek, akik hajlamosak például olyasmire, hogy a "normális" szót használják.
2011. márc. 10. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
81%

Van egy nagyon érdekes gondolat: ha elmész a színházba megnézni egy portugál darabot, úgy, hogy nem tudsz portugálul, ne azt mondd, hogy ez a darab szar volt, hanem először tanulj meg portugálul.


Alapjában véve nekem nagyon tetszik az a film. Fiatal vagyok még, de az egyik kedvenc filmem. Én az egészet úgy értelmezem, mint egy Magyarországról szóló metaforát. Három generáció. Az első generáció a kis frusztrált, önmagát elfojtó népé. (Amikor megszületik a kisbaba a farokkal, azt levágják, nekem rögtön a Trianoni szerződés jutott eszembe. Hogy meg lett kurtítva.)

A második generáció a szocializmus. Egyes filmkritikák között azt olvastam, hogy ez a rész azt mutatja be, hogy a szocializmusban kifelé nagy boldogságot kellett mutatni, mindeközben az ország nyomorgott. Ez az evőverseny, a dorbézolás, a tékozlás ideje. Ezzel a véleménnyel egyetértek.

A harmadik generáció a jelenkor társadalma. Az "önmagát kinyíró jólété". A nyakunkon maradt a szocializmus felpüffedt lufija, az előző generáció, ezt a szép illúziót még tápláljuk is magunkban (ezért eteti az ifjabb Balatoni az idősebbet). Végül, miután meghalt, szépen kipreparálja, ezzel is emléket állítva neki. (A magyarok nem tudnak feledni...)

Önmagát öli meg. A nagy "jólétünkben" már nincs jobb dolgunk, mint önmagunkat kinyírni. Ez a jelenkori társadalom.

Én valahogy így néztem. És az egyik legérdekesebb magyar filmnek gondolom így mostanában.

2011. márc. 10. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm az érdekes válaszokat!


"Van egy nagyon érdekes gondolat: ha elmész a színházba megnézni egy portugál darabot, úgy, hogy nem tudsz portugálul, ne azt mondd, hogy ez a darab szar volt, hanem először tanulj meg portugálul. "


Ez teljesen jogos, de szerintem nem a legjobb példa. Mert portugálul megnézni egy darabot valószínűleg nem fog hányingert kiváltani az emberből, mert nem idéz fel semmi undorítót. Egyébként én nem mondtam hogy, szar...

2011. márc. 10. 21:42
 4/5 anonim ***** válasza:
58%

Értem. Nem is azért írtam, mert azt hittem, hogy szarnak gondolod.


"Mert portugálul megnézni egy darabot valószínűleg nem fog hányingert kiváltani az emberből, mert nem idéz fel semmi undorítót."


Ez is csak egy párhuzam. Azt is jelenti, hogy ha nem teljesen érted a művészi látásmódot, nem feltétlenül jelenti azt, hogy ennek a filmnek nincs értelme.

2011. márc. 10. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
49%
Szerintem te meg túl sok értelmet adsz a filmnek.ÉN kíváncsi lennék,hogy az alkotó,mit akart mondani.És nem a történelmet belekényszerítő történelem kedvelő és irodalomból ötös,mindenhonnan összeollózót gyerek véleményére.Nem kell túlmagyarázni.
2011. szept. 30. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!