Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » (fontos) Durva a Rítus c....

(fontos) Durva a Rítus c. film? Gyors válaszokat

Figyelt kérdés

Mi a véleményetek róla?

kort és nemet is írjatok légyszives.


2011. márc. 14. 21:53
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem durva, csak a klasszikus Ördögűző-nek a plágiuma.

Gyakorlatilag az ördögűzős-filmek összes kliséjét felsorolja, ezért aztán semmi különleges nincs benne.

Még mindig az Ördögűző és az Ómen a két legjobb film a témában.

32f

2011. márc. 14. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem nem durva, olyan kellemesen borzongós :)

15/L

2011. ápr. 20. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha valami tipikus horrort keresel, ami klasszikus és nagyon jó, akkor nézd meg az óment vagy a 73'as ördögűzőt.


Ha viszont szeretnél mondanivalót is, akkor nézd meg ezt.


Ebben az ördögűzés csak a csinos csomagolás (szerintem igenis jól megoldották), de a lényeg a főszereplő útkeresése hit és hitetlenség között. Egy racionális gondolkodású srácról van szó, aki nem annyira akarja bekajálni ezt az ördögűzősdit, de főleg azért nem, mert hite sincs. Ez egy tipikus útkereső, hitkereső film.


Nekem nagyon tetszett, pedig vonakodva néztem meg, mert nem olvastam róla túl sok jót a filmes fórumokon. Kellemes meglepetés volt.


Ez a film végre bemutatja, hogy nem a latin blabla, a kereszt és a szenteltvíz fröcskölése oldja meg a problémát, hanem a hit. Hit nélkül az egész Bibliát is fel lehet olvasni papi cuccba, keresztekkel teleaggatva, semmit nem ér. A Sátán kívülről tudja a Bibliát, nem a szöveg fogja meghatni, hanem a Krisztusba vetett hit.


Nem kell félreérteni, én nem annyira hiszem el ezt az egész ördögmegszállós történetet, nem tartom kizártnak, de inkább nem hiszem el, mint igen :)


Nem is ez az üzenete ezeknek a filmeknek, hanem a hit ereje, amit nem lehet pótolni pár keresztvetéssel.


Még annyit, hogy nem hívőknek szerintem ez is csak egy a sok filmből, amit ebben a témában legyártottak. (Sok kontaktlencsével, meg fejkitekeréssel :))


22/L

2012. nov. 17. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!