Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Gyűrűk Ura 3 végén Gandalf...

A Gyűrűk Ura 3 végén Gandalf miért megy el Valinorba?

Figyelt kérdés
Valinorba csak a tündék mehetnek el, nem? Bilbó és Frodó, meg később Samu azért mehettek Valinorba, mert gyűrű hordozók voltak. De Gandalf nem volt gyűrű hordozó, akkor miért ment Valinorba?
2011. ápr. 13. 20:45
 1/8 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem mert szürkéből Fehér Gandalf lett és túlélte a halált, és más feladata nem maradt.
2011. ápr. 13. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
végülis ja :D
2011. ápr. 13. 20:54
 3/8 anonim ***** válasza:
26%

Gandalf végül elmegy Valinorba?!?

Most elmondtad az egészet, nem tudom miért nem lehet odairni hogy SPOILER!!

Áhh... már meg se nézem:(

2011. ápr. 13. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

bocsi :S

de hát nem emiatt nézed meg a filmet XD :D

2011. ápr. 13. 20:57
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

1) Gandalf Valinorból érkezett még a Harmadkor elején Szarumánnal és még három másik mágussal együtt, vagyis ő valójában "hazamegy". Valinorban nem csak tündék élnek, hanem valák és maiák is, azaz halhatatlan szellemi lények, mint például Gandalf. A Valinor név azt jelenti, valák földje.


2) Gandalf is gyűrűhordozó, de ez a filmből nem derül ki. Nála van ugyanis az egyik tünde gyűrű a háromból, Narya, a Tűz Gyűrűje. Mikor megérkezett Középföldére, Círdan Szürkerévben neki adta.

2011. máj. 8. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ó tényleg a tűz gyűrűje, hogy is felejthetettem el, pedig pont múltkor olvastam a LotR wikia-n
2011. máj. 9. 14:53
 7/8 anonim ***** válasza:
A tűz gyűrüje egyébként tud valami extrát? Vagy van valami ereje?
2013. dec. 16. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Igen. Arra ösztönöz másokat, hogy ellenálljanak a zsarnokságnak, elnyomásnak és kétségbeesésnek, vagyis reményt olt a szívekbe, illetve viselője jobban viseli az idő viszontagságait.


Círdan, Szürkerév tünde ura adta titokban Gandalfnak, amikor a mágusok érkeztek, ezekkel a szavakkal:

„Vedd ezt a Gyűrűt, mert súlyos munkák és gondok várnak rád, de ez segíteni fog, s megoltalmaz a kimerüléstől. Mert ez a Tűz Gyűrűje, s vele talán fölizzíthatod a régi vitézség tüzét ebben a hűvösödő világban.”

2013. dec. 16. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!