Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Disney/DreamWorks - Herkules/S...

Disney/DreamWorks - Herkules/Szimbád, segítség?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretném ha segítenétek :)


Disney Herkuleséből és a DreamWorks Szimbádjából kéne egy-egy szereplőt, pontosabban az elbűvölő Megarát és Eriszt jellemezni. Tudom, béna kérés, de mérhetetlenül megköszönném, ha valaki írna róluk egy...hosszabb jellemzést! Inkább a benső jellemzésre gondolok. Uh, ez....elég ciki, egy feladathoz kell és én...enyhén szólva nem vagyok jó más karakterek személyének megírásában, szóval nagyon nagyon szeretném, ha valaki segítene ebben...


összegezve, egy kisebb fogalmazás kéne a 2 lányka belső tulajdonságairól. :) Előre is köszönöm!


2011. máj. 3. 20:36
 1/1 anonim ***** válasza:

Na figyi:D Eriszről nem tudok nyilatkozni, mivel nem láttam a rajzfilmet, de a Herkules az egyik kedvencem. Most nem fogok neked egy komplett fogalmazást összedobni, de a főbb jellemvonásairól, a viselkedéséről tudok nyilatkozni:)


Megara a csalódásnak köszönhetően, amit az egykori szerelme okozott neki (miután a lány eladta a lelkét, hogy megmentse a haláltól, a srác otthagyta őt egy másik lányért), meglehetősen zárkózott, és bizalmatlan. Pont ezért az első néhány jelenetben, amiben megjelenik, a néző számára inkább negatív mint pozitív szereplőnek tűnik. A stílusa cinikus, fensőbbséges, de Herkulessel (mivel ez a feladata), kedvesen bánik.

Erős egyéniség, mert hiába kell szolgálnia Hádészt, mégsem hódol be neki, így hiába van alárendelve az istennek, erkölcsileg fölötte áll (ellenpéldának pl. ott van Pech és Pánik, akik viszont rettegnek Hádésztől, éppen ezért ők teljesen behódolnak az akaratának.)

Meg a zárkózottsággal első sorban magát védi, azért nem enged közel senkit magához, hogy nehogy csalódás érje. Nem érzi magát elég jónak, ez a mese végén is látszik, amikor az Olümposzon vannak, és csendben megpróbál "lelépni", mert tudja, hogy az a társaság őt úgysem fogadja be. A mese végére valamennyire megnyílik, elfogadja, hogy megint van egy férfi, aki "elcsábította", viszont a csipkelődő, cinikus stílusa végig megmarad.


Remélem tudod használni:)

2011. máj. 3. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!