Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Írnátok jó 1. és 2. világhábor...

Írnátok jó 1. és 2. világháborús filmeket?

Figyelt kérdés
Ami rendesen történelmileg is bemutatja őket. Légyszi azt is írjátok oda, hogy 1. vagy 2.
2011. máj. 24. 18:31
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
The Pacific jó film ami a 2. VH-t mutatja be vagyis annak az amcsi japán partraszállás részét. Iwo Yima (vagy Jima nem tudom) meg Okinawa, Makin Atoll. Szerintem jó, eléggé élethűen megcsinálták
2011. máj. 24. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Bocsi elfelejtettem írni hogy ez egy 10 részes sorozat (teljes neve: The Pacific: A hős alakulat)
2011. máj. 24. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A Pacific tényleg jó, nekem is nagyon tetszett!
2011. máj. 24. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az elődje az Elit alakulat. Ez is nagyon jó. Egy század sorsát követi végig a háborún. Itt is a szereplők valódi személyek voltak és az ő elmondásaik alapján készült.


Az őrület hatarán

Ez is zseniális film. Nem az öldöklésre fekteti a hangsúlyt, hanem a katonák gondolataira. II. Világháborús film ez is.


A dicsőség ösvényei

Szerintem Kubrick klasszikusa mindenképp minden idők egyik legjobb háborús filmje. I. Világháborúból az Ant Hill egy csatáját mutatja be teljesen másképp, mint a hagyományos háborús filmek. Nagyon háborúellenes film és nem a hősiességről szól, hanem a katonák kiszolgáltatottságáról és a hibás katonai vezetésekről szól. Zseniális és időtálló film.


Ítélet Nürnbergben

Nem klasszikus háborús film, hanem egy hadbírósági thriller, ami 4 német bíró peréről szól. Viszont ennél sokkal több a film, mert nem ködösít, hanem olyan kérdéseket vet fel, amit más filmek nem vállalnak be. Nem csak a csúnya nácik felelőssége kerül elő, hanem más országoké is a II. Világháború miatt.

2011. máj. 25. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Talán még a Drezda: A Pokol Napjai (2. vh) de azt nemtudom, csak hallottam róla
2011. máj. 25. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 hejj ***** válasza:

Ryan közlegény megmentése(tudom, elcsépelt már, de gyszer érdemes megnézni)

Bukás: Hitler utolsó napjai

The Pacific a hős alakulat tényleg jó

most hirtelen több nem jut ezsembe

de van még rengeteg ilyen haláltáborokkal kapcsolatos film is..ha érdekelnek akk szólj

2011. máj. 26. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az élet szép! Nagyon szeretem!
2011. máj. 26. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Tora! Tora! Tora!, Sztálingrád
2011. jún. 3. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!