Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Hogy van az, hogy ha odakapcso...

Hogy van az, hogy ha odakapcsolok egy szappanoperára, az első képkockából tudom, hogy az egy szappanopera?

Figyelt kérdés
És itt nem a túlsminkelt "színésznőkre" gondolok, hanem az egészére a képnek! Olyan más... Olyan... Szappanoperás! :D Ti is észrevettétek? Miért van ez?
2011. jún. 8. 19:26
 1/5 anonim ***** válasza:
észre,mert ezek olyan túl színesek xD pl ha sok szép lányt mutatnak abból is észre lehet venni,de ha egy szegényebb lakást abból is,mert általában a sz.operákban a szegény lakások tiszta sötétek,a gazdagok meg tele mindenféle nagy lépcsőkkel csillárokkal nagy világosak stb. De mondjuk én az akció filmet is egyből felismerem,általában nem valami színesek,inkább olyan kékes vagy mi,de lehet csak én figyelem meg ezt xD
2011. jún. 8. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Látszik a kamera mozgásán, a háttérzenén is, a szereplők beszédén (túljátszák kicsit) is:)
2011. jún. 8. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Lehet abban valami, hogy túl színes... De mintha, a mozdulatok (nem a túlzásba vitt gesztikulációk, hanem bármilyen mozdulat) is mások lennének.

Most mondták itt mellettem, hogy lehet attól is, hogy nagyobb a kamerák felbontása, vagy az is lehet, hogy nem 24 képkocka van egy másodpercen belül, hanem több, és azért is túl éles minden :D

2011. jún. 8. 20:16
 4/5 anonim ***** válasza:

Helyszínekről: Többségében beltéri helyszínek vannak, ha mégis külső helyszínen forog a jelenet, akkor látszik a mesterkéltség: Ott is stúdiószagú a jelenet, mert nincs szél, a napfény helyett erős fehér fény van.


Kameráról: A kamera legtöbbször közeli képekkel játszik. Ritka, hogy tartósan távolról mutassanak jelenetet (hiszen stúdiós a felvételek többsége. Főleg felsőtestre és arcra fókuszálnak.


Zene: szappanoperákban lényegesen több a hirtelen bejátszott zene, ami pár percenként ugyan az. Plussz: egy-egy érzelemmegnyilvánuláshoz egy-egy zenei aláfestést is bejátszanak.

2011. jún. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Más a vágás,világítás és nem filmszalagra forgatnak.

Az első mozifilmes technikával forgatott tv sorozat a Sötét Angyal volt.Ez indította el a minőségi tv sorozat gyártást.

2011. jún. 9. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!