Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Miért akarják rám erőltetni...

Miért akarják rám erőltetni ezeket a filmeket? 18F

Figyelt kérdés
Azt tudni kell rólam hogy pacifista vagyok, tehát gyűlölöm az erőszakot! Nem szeretem tehát a horrort és az olyan akciófilmeket ahol ömlik a vér, egymást gyilkolják és úgy hullanak az ember akár ősszel a falevél! Ennek ellenére rengeteg barátom nem hajlandó békén hagyni azzal hogy nézzek meg bizonyos alapmű filmeket, pl Keresztapa, Leon a profi, A sakál, Pongyolaregény stb Tudom, hogy ezeket a filmeket átitatja az erőszak és a gyűlölet, az egész a gyilkosságokról meg a mészárlásról szól! Nos, én ebből nem kérek! Miért nem lehet ezt megérteni? Jogom van nemet mondani rájuk!
2011. jún. 16. 12:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
ha nem értenek meg és olyat erőszakolnak rád amiről tudják hogy ilyen érzékenyen érint... nos, nagyon jó barátaid lehetnek.
2011. jún. 16. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Az Ponyvaregény... X'DDDD
2011. jún. 16. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

nem akarlak bántani, de az említett filmek nem a gyilkosságokról meg a mészárlásról szólnak, az csak borítás, ami a filmek mondanivalóját körbeveszi.

és bocs, de nem tudod "hogy ezeket a filmeket átitatja az erőszak és a gyűlölet, az egész a gyilkosságokról meg a mészárlásról szól!" hiszen nem láttad őket.

2011. jún. 16. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

15 13


Akkor ezek szerint mégiscsak értelmes filmek lennének? Tehát van mondanivalójuk is?

2011. jún. 16. 15:35
 5/16 anonim ***** válasza:
Ha értelmetlen erőszakról szólna a Keresztapa, akkor nem lenne a világ egyik legjobb filmje.
2011. jún. 16. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

16 21


Igen én is ezen gondolkodtam, hogy mégis miért lennének kultuszfilmek ha értelmetlen vérözön lenne az egész? Nekem az olyan filmekkel van bajom, ahol semmi mást nem találsz minthogy "gyilkolj minél többet mert ha nem öltél meg 50 embert egy jelenetben akkor lúzer vagy"! Az ilyenek nagyon ki tudnak készíteni és rossz hatással van a lelki egészségemre (már volt 3 pszichológusom is) Egyszerűen képtelen vagyok elviselni az értelmetlen agressziót, holott tudom jól hogy ez nagyon jellemzi a világunkat! Tisztában vagyok vele hogy folyton megy a gyűlölködés és naponta ölnek le embereket értelmetlenül, csak én úgy vagyok vele hogy ha lehet, inkább nem marcangolom vele magam fölöslegesen! Egyébként nem hiába kerülöm az ilyen dolgokat, ugyanis bennem borzalmasan nagy vadság lapul meg, amiket a töménytelen brutalitással rendelkező bármiféle dolog képes kihozni belőlem (ugyanis korábban véresre haraptam másik embert vagy fojtogattam az óvodában, a szüleim kezét pedig szintén véresre haraptam 5 vagy 6 évesen) Ezen dolgok miatt próbálom meg a leginkább kerülni az ilyen filmeket! Én teljes mértékig megértek mindenkit akinek tetszett és azzal is tisztában vagyok hogy nem véletlenül világhíresek, de kérlek titeket hogy értsétek meg, rám KÜLÖNÖSEN ROSSZ hatással vannak az ilyen dolgok! Én törekszem arra hogy megtaláljam a lelki békém és harmóniám, éppen ezért jó hogy van egy csinos barátnőm több mint egy éve, máris rengeteget higgadtam, valamint a jegyeim is sokkal jobbak a suliban, már négyes és hármas között vagyok, valamint semmiből nem szoktam megbukni! Olvasok szép regényeket, izgalmas könyveket, rajzolok, amik szintén segítenek! De egy agresszió tömleggel teli nap nagyon rossz hatással van rám, a rajzaim tartalma sötét lesz, elvesztik a színüket és olyankor elkezdek remegni egy kicsit, előjönnek újra és újra a borzalmas agresszív emlékek! És ez az, amit képtelek megérteni a barátaim! Nem hiába kerülöm az ilyen dolgokat!

2011. jún. 16. 16:44
 7/16 anonim ***** válasza:

ezt nem Nekünk kell megérteni, hanem a "barátaidnak", de ha nem értik meg, lehet nem olyan igaz barátok....

nálunk is vannak olyanok amiket egyikönk másikunk nem szeret, és nem hogy nem erőltetjük, megóvjuk egymást... ennek így kéne működnie...

2011. jún. 17. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Ha nem szereted az erőszakos, gyilkosságos filmeket, akkor ajánlom Neked a koreai drámákat. Amit lehet a nézésük alatt tenni: sírni, sokat nevetni, tanulni, tanulni, tanulni.
2011. jún. 17. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Megnéztem a Keresztapát, de abszolút nem tetszett mivel rengeteget gyilkolnak benne (hiába körítés) és a tartalmon kívül (vannak jó emberek a maffián belül is, testvériség és összetartás a családban) az egész az erőszakról szól, amit nem szeretek, egyes jeleneteken pedig majdnem elhánytam magam az undortól és nagyon azon voltam hogy kikapcsoljam az egészet (Sonny sorompós halála, feleség verése stb) Nekem az ilyen film nem "szórakozás", mivel nem az értékrendem része, pont
2011. aug. 27. 17:00
 10/16 anonim ***** válasza:

Van választás....

Hupikék Törpikék,Maci Laci,Reszkessetek betörők,...

:-)

2011. aug. 27. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!