Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Fight Club című film miért...

A Fight Club című film miért skizofrén film?

Figyelt kérdés
Mitől skizofrén ez a film?
2011. jún. 22. 21:24
 1/10 anonim ***** válasza:
Hát nézd meg és meglátod.
2011. jún. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
márláttam de semmit nem értettem jóformán belőle!
2011. jún. 22. 21:34
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem skizofrén, hanem tudathasadásos. A kettő nem ugyanaz, bár az emberek nagy része keveri a két fogalmat.


Attól ilyen a film, mert Tyler az valójában nem is létezik, hanem az Edward Norton által alakított karakter megbomlott elméjének szüleménye. Azaz ő hozta létre a klubot, ő verte össze saját magát, ő öntött vegyszert a saját kezére, ő dugta meg a csajt, ő lőtt saját magára, stb.


A film persze nem erről szól, hanem egy betonkemény társadalomkritika, így nem csoda, ha elsőre nem értetted meg.

2011. jún. 22. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
de akkor a csaj miért mondta edwardra hogy tyler? ezt nem értem
2011. jún. 22. 22:37
 5/10 anonim ***** válasza:
Az lehet, hogy egy benne maradt logikai hiba, mint a film legvégén a térfigyelő kamera, minek a képén önmaga is rajta van :) (vagyis a kamera saját magát is felveszi)
2011. jún. 22. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
nem értem :/
2011. jún. 23. 11:25
 7/10 anonim ***** válasza:
azért mondta neki, hogy tyler mert amikor a csaj felkereste edwardot ő azt mondta neki hogy tyler nincs itthon. ekkor furcsán is nézett rá a csaj és szerintem annak vélte hogy így szólítja magát vagy mások előtt ezt a nevet használja. de ha nem érted a filmet akkor nézd meg újra, vagy olvass utána.
2011. jún. 23. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
A főszereplő az elején még nem tudja, de Tyler személye is az ő testében él. Tehát amikor bemutatkozott a csajnak akkor azt mondta Tyler Durdennek hívják. Ezért volt a csajnak furcsa hogy néha kedves volt vele (ekkor volt Tyler a testben) néha meg elutasító (ekkor Edward). Amikor a főszereplő mondta hogy Tyler nincs itthon, azért nem értette a csaj mert Tyler testével beszélt.
2011. jún. 23. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

már értem

:) szóval egyek...

2011. jún. 23. 18:41
 10/10 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy?

Lehet várni kellene még pár évet és újra megnézni. (a többiek már leírták, miért)

2011. jún. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!