Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Milyen értékes, mély tartalomm...

Milyen értékes, mély tartalommal bíró, filmet ajánlatok? (pl kedvencetek)

Figyelt kérdés

Valahogy eltűntek a mozikból, és mindenhonnan manapság az olyan igazi mély tartalommal bíró, érzelmileg mind hangulatvilágban helytálló filmek, mint a Star Wars, a Batman, a Vissza a jövőbe, a Speak, és a Mátrix. Minden lebutult, ugyanazokat a poénokat sütögetik már évek óta, lásd "Gagyi Mami mint két tojás", majdnem mindennek happy end a vége, olyan pillekönnyű amerikai, vagy pifpuff csitt csatt, és vége a filmnek. Akár megmosolyogtok, akár nem, nekem fontos az hogy sugározzon a film, A Star Wars, a Batman, Sherlock Holmes, csak úgy sugározzák az erőt, a Mátrix elég dúrva elmélet rendszert hagy maga mögött, a Speak lelki fejlődés menetét, és problémáit mutatja be. Hiányoznak az igazán mély lelki alkotások is, és itt most nem arra gondolok hogy egy pszihopata legyilkolja a fél házat, hanem pl Ramona és Breezus :) Amikor a családfőnek nincs munkája, de mégis olyan otthon feelingje van, érezni lehet a lelki dolgokat. Hol vannak az olyan filmek, amik humorosak, de mégis a régi világot ábrázolják, pl Tenkes kapitánya?

Egyre több az olyan moslék, amikor ufók jönnek, robotok uralják a világot, meg egy ember megmenti a világot, Rambo, Die Hard 4.0, és társai. :D

Minden átment ilyen szerelmes romantikus vicces komédiába, vagy a legdúrvább horrorba.

Nincs többé Miss Marple, Poirot, Colombo.


És végül had tegyek említést a megunhatatlan Bud Spencer filmekről, önálló világképükkel, humorukkal, és hangulat világukkal belopták magukat anno mindenki szívébe.


Valaki tud ajánlani ehhez hasonló értékes mai vagy minél újabb filmeket? :)


2011. jún. 24. 18:44
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól értelek, 3 fő szempontod van:

- mai legyen

- legyen benne kelőképp humor

- tartalmas, igényes legyen


Nos, még valamit észrevettem: picit kommersz az ízlésed, tehát jól értem, hogy nem túl elvont, nem túl filozófikus filmeket keresel? Ugyanis a Mátrix eléggé hollywood-i, a Starwars is, meg a Batman, amiket kedvelsz.


Megpróbálok mégis a kedvedben járni ;)



1)

SZERINTEM TÖKÉLETES VÁLASZTÁS, egyébként animációs, de mély filozófiájú, önirónius, önreflektáló, elgondolkodtató, akciódús, olykor szentimentális, gyönyörű 3D-s, szétröhögtem magam egész végig, csak szuperlatívuszokban tudok beszélni az ELSŐ részről (a második idén áprilisban került először bemutatásra, az is egész jó, de az első rész ZSENIÁLIS!! :) ) :


Kung Fu Panda


színes, magyarul beszélő, amerikai animációs film (filozófikus vígjáték), 92 perc, 2008


rendező: John Stevenson, Mark Osborne _ [DREAMWORKS ANIMATION STUDIO]


forgatókönyvíró: Jonathan Aibel, Glenn Berger


[link]



2)

Ez lehet, hogy icipicit elvontabb lesz neked a kelleténél, de szerintem nem annyira. Ugyanakkor elgondolkodtató, vicces, társadalomkritikus, a lélek mélyéről szóló film, bár nem tudom, neked az 1998-as mennyire számít újnak?:


Idióták (Idioterne)


színes, feliratos, dán filmdráma, 112 perc, 1998


rendező: Lars von Trier


forgatókönyvíró: Lars von Trier


port.hu/idiotak_idioterne/pls/fi/films.film_page?i_film_id=2834&i_city_id=-1&i_county_id=-1&i_where=2&i_topic_id=2



3)

YOUTUBE.COM -on megtekintheted, darabokban végig fent van, bár 1989-es, ja és ez magyar :) :


Jön a medve


színes, magyar tévéfilm, abszurd vígjáték, 46 perc, 1989. (Bemutatás: 1991.)


rendező: Tolmár Tamás, Laár András, Galla Miklós


iró, forgatókönyvíró: Laár András, Galla Miklós



[link]


[link]



4)

25 PERCES RÖVIDfilm, zseniális, magyar, elgondolkodtató, lételméleti vígjáték:


uristen@menny.hu


színes, magyar kisjátékfilm, lételméleti abszurd vígjáték, 21 perc, 2000


rendező: Stefanovics Angéla, Kálmánchelyi Zoltán, Végh Zsolt


forgatókönyvíró: Kálmánchelyi Zoltán, Stefanovics Angéla, Végh Zsolt


[link]

2011. jún. 24. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

. . . még annyit, hogy egy másik topicban másfajta kedvenc filmjeimet ajánlottam, esetleg ezeket is elolvashatod tőlem, hátha ezek közül is találsz kedvedre valót:

http://www.gyakorikerdesek.hu/szorakozas__filmek-sorozatok__..

2011. jún. 24. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem nagyon tudom hova tenni a kérdésed.


Mélyebb tartalom + humor is:


PEDRO ALMODÓVAR a nők legnagyobb szakértőjének filmjei:


Rá jellemző a komolyabb téma, drámaiság is és ezek mellett rengeteg humort is sikerül belecsempészni a filmjeibe. Forgatókönyvírónak se utolsó, nagyon jó és váratlan húzásai vannak.


Volver

Mindent anyámról

Rossz nevelés

Asszonyok az idegösszeomlás szélén

stb.


ANDERS THOMAS JENSEN


Egyszerű, de nagyszerű történetek és komolyabb tartalom is társul és általában ezt abszurd fekete humorral fűszerezi.


Ádám almái

Gengszterek fogadója

Zöld hentesek



EMIR KUSTURICA


Általában az egyszerű, szegény emberek sorsáról csinál filmeket. Mindezt nagyon jó humorral tálalja.


Az élet egy csoda

Macska-jaj

A cigányok ideje


Emellett néhány szatíra:


Forrest Gump

Mesék az aranykorból

A tanú

Brazil

Isten hozta őrnagy úr

Dr. Strangelove

Köszönjük, hogy rágyújtott!

Harcosok klubja


Nem mind teljesen vígjáték, tehát van drámai és humoros oldala is a felsorolt filmek egy részének.

2011. jún. 24. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Számomra Hannibálos sorozatok is helytállóak, élükön A bárányok hallgatnak-kal. Egyébként egyetértek az általad írottakkal. :)
2012. nov. 15. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!