Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Egy forgatás a filmrendező...

Egy forgatás a filmrendező számára mennyire megterhelő? Mennyire fáradhat ki lelkileg, mentálisan, fizikailag?

Figyelt kérdés
2011. jún. 24. 23:01
 1/3 anonim ***** válasza:

Attól függ, milyen filmről van szó, és persze hogy magyar, amerikai, vagy más nemzetiségű emberről van szó.

Egy film elkészítése nem csak a forgatásból áll, hanem előkészületekből, utómunkákból, stb, és a rendező ezeknek is szerves résztvevője, szóval egy átlagos film esetében is minimum 4-5 hónap, vagy akár több is, amiből a forgatás olyan 2-3 hónap (mikor hogy, ez is sok mindentől függ).


Peter Jackson Gyűrűk ura-filmjei pl. éveken át készültek (és az csak a forgatás volt), de George Lucas is '95 óta dolgozott a Baljós árnyakon, amit csak '99-ben mutattak be.


Hogy ki mennyire készül ki fizikailag és mentálisan, az erősen egyénfüggő, és persze az sem mindegy, milyen körülmények között kell dolgoznia, pl. milyen emberekkel, milyen technikával, kell-e utazni, stb.


De mivel te kifejezetten a forgatásra kérdeztél rá, akkor elmondom, hogy nekem mik a tapasztalataim (eddig három filmben dolgoztam).

Az első filmem egy dokumentumfilm volt, amit én vágtam, a rendező munkatársa voltam. Mivel a pasasnak hupilila fingja sem volt, mit akar csinálni, éveken át szenvedett. Mindig elrohant egy újabb pótforgatásra, majd megint, és megint. Az persze nem hagyományos forgatás volt, mivel lényegében csak ő volt, és a kamerája.

A második film rendes játékfilm volt, ott gyakornokoskodtam. Annak csak a forgatása kb. 3 hónapig tartott, viszont télen, vagyis rohadt hideg volt, pláne éjszaka. A rendező viszont régi motoros volt (Gárdos Péter), szóval annyira nem viselte meg a dolog, már megszokta a nehézségeket, legalábbis nem láttam dilizni, vagy őrjöngeni, és fáradtnak sem láttam különösebben.

A harmadik film egy tévéfilm volt, amit kb. 3 hétig forgattunk, ott másodasszisztens voltam. Ott a rendező szintén egy öreg csóka volt, aki nem akkor kezdte a szakmát, és le a kalappal előtte, mert ő volt a legidősebb az egész stábban, mégis ő bírta a legjobban a strapát, a napi átlag 10-12 órás műszakokat.

2011. jún. 24. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a részletes és információ gazdag választ!


Még mindig a filmiparban dolgozol?

2011. jún. 24. 23:44
 3/3 anonim ***** válasza:

Magyarországon sosem volt filmipar, így most sincs, tehát nem is dolgoztam/dolgozom benne.

De értem a kérdésed, és a válasz: elvileg igen, bár konkrét filmekben már régóta nem voltam. Mivel a magyar filmgyártás világa egy nagy maffia, ahova kívülállókat nem engednek be (csak rokonokat, barátokat, csókosokat), én sosem voltam benne teljesen, bár jobb is, mivel a filmesek 90%-a műveletlen idióta, akiknek a nagy része ráadásul alkoholista is.


Én médiaipari szakmunkásnak nevezem magam, főleg videó-utómunkával, vágással, dvd-authoringgal foglalkozom, de az elmúlt egy év óta pl. dvd-borítókat készítek. Van tehát közöm a szakmához, de a farvízen evezgetek, hogy úgy mondjam :)

2011. jún. 25. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!