Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Hogyan lehet VHS-ről filmet...

Hogyan lehet VHS-ről filmet házilag bedigitalizálni? Mi szükséges hozzá?

Figyelt kérdés

Valaki el tudná magyarázni egyszerű nyelvezettel? Vagy ha bonyolult dolog: hol lehet filmet digitalizáltatni? Egyáltalán lehet? Mennyibe kerül kb.?


A Legenda-című film van meg nekem eredeti szinkronnal egy ezer éves VHS-en rongyosra nézve, és ez a szinkron egyszerűen hozzáférhetetlen,pedig szeretném megőrizni,mert az újra szinkronizált változat nézhetetlenül pocsék...


Köszönöm a segítséget!


2011. jún. 27. 23:26
 1/4 anonim ***** válasza:

Elég régen csináltam ilyet, de néhány dolog még rémlik.

Első körben ami szükséges hozzá: egy asztali számítógép. Lehet, hogy laptoppal is meg lehet csinálni, de nyilván bonyolultabb. Ugyanis be kell szerezned egy TV-tuner kártyát. (Ezzel akár TV-csatornákat is tudsz fogni, és számítógépen nézni).

Ami még kell, az egy működőképes videólejátszó (gondolom logikus :D).

A videólejátszót a számítógéphez kell csatlakoztatni. (A TV-tuner kártyát egyértelműen be kell rakni a gépbe), és a programján belül van egy gomb, aminek segítségével az elindított filmet fel tudod venni. (Ez a vége már kicsit homályos).


A lényeg, kell egy TV-tuner kártya ahhoz, hogy számítógépre tudd vinni a szükséges filmet.

Ja, és persze gondolom mondanom sem kell, hogy azért a minősége nem lesz olyan jó.

2011. jún. 28. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Értem,köszönöm a válaszod!Gondolom akkor valamilyen speciális kábel is szükséges a dologhoz,amivel összekötöm a gépet és a videót (asztali PC-m van egyébként,és természetesen van videóm is:)),és kell valamilyen speciális szoftver is (amivel rögzítem a felvételt)?


Igazából a képminőség számomra teljesen másodlagos lenne,mivel megvan a film "felújított" és újraszinkronizált változata, az audio sáv lenne a lényeg, vagyis az eredeti szinkron,amit azután be tudnék már vágni a jó minőségű képanyag alá.

2011. jún. 28. 21:51
 3/4 anonim ***** válasza:

Igen, kell hozzá egy audió-videó kábel, esetedben - mivel analóg forrásról van szó - rca, vagy scart, azt kell rádugnod a digitalizáló bemenetére.

És igen, a videó szerkesztéséhez kell valamilyen program, de nem kell feltétlenül bonyolultra gondolni, az egyszerűbb, ingyenes programok is jók erre, de persze profi szoftvert is használhatsz, ha éppen arra van ingerenciád.


Amit mondasz, azt én már több filmmel eljátszottam, így készítettem pl. eredeti szinkronos, de HD-minőségű Robotzsarut, vagy éppen eredeti szinkronos Halálos fegyver DVD-ket.

Ha neked DVD kell, akkor egyszerűbb a dolog, mivel az is 25 fps-es, mint a VHS, szóval ott nem kell annyit trükközni a hang tempójával, csak kiválasztasz az elején és a végén egy-egy szinkronpontot, és amennyiben a film hossza megegyezik a DVD-n és a VHS-en is, akkor tudsz rendes illesztést végezni.

Sőt, akár 5.1-et is készíthetsz, bár az némiképp bonyolultabb.

2011. jún. 28. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kaphatók (házi) célberendezések, nekem egy PHILIPS van, asztali videomagnó + DVD combó. Oda-vissza használható (VHS-ről DVD-re írni, vagy fordítva), választható minőségi paraméterekkel. TV tuner is van benne, SLP minőségben 6 óra felvétel is készíthető egy DVD-re, példaképpen így vettem fel a Forma 1 futamokat, ahol igen gyors -és változatos a képtartalom váltás, a minőség visszajátszva is még egész jó.

A szerkentyű ára egy jobb DVD lejátszó ára, tehát nem horribilis...

2012. dec. 2. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!