Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mit gondoltok az Avatár:utolsó...

Mit gondoltok az Avatár:utolsó léghajlító filmes változatáról? Mennyire hasonlít a rajzfilmhez? Hogy tetszett?

Figyelt kérdés

az én véleményem:

szinte semmi nem ugyanolyan,mint a rajzfilmben.az effektek szarok,a szereplők kicsit sem hasonlítanak a rajzfilmesre,főleg Iroh és Zuko nem(aki Iroh bácsit játsza,mégcsak nemis kövér!!!)Zuko sebhelye alig látszik,a szinkronról pedig már nem szólnék semmit.

azt hittem,hogy csak én vagyok így vele,olvastam pár helyen kommenteket és szinte ugyanaz nem tetszett másoknak sem,ami nekem sem.vélemények?


2011. júl. 1. 19:39
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem véletlenül kapott annyi Arany Málna jelölést, és 4 ilyen "elismerést".

A rajzfilmből csak egy-két részt láttam, de sokkal kidolgozottabbnak, átgondoltabbnak tűnt. A film pedig csak egy hatásvadász 3D-s "film".

Ami miatt igazán csalódott voltam, az a rendező, M. Night Shyamalan, aki remekül kezdte a karrierjét (Hatodik érzék, Sebezhetetlen), de azóta egyre mélyebbre süllyed...

2011. júl. 1. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
hatásvadász?tehát vmi olyasmi,ami "reklámozza" az egész történetet?
2011. júl. 1. 20:08
 3/10 anonim ***** válasza:

Nem, a hatásvadász azt jelenti: túlzó, nagyon erőltetett, csak a látvány a lényeg, mögötte semmi igazi tartalom...


Ilyen film pl. az Álomháború, csak lövöldöznek, robbantgatnak, harcolnak, semmi története nincs a filmnek.

2011. júl. 1. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
ja,kösz a felvilágorítást :)
2011. júl. 1. 20:27
 5/10 anonim ***** válasza:

A film látványvilága lenyűgöző, viszont a sztori az nulla. Az elképzelés az nem volt rossz, viszont a hiba az ott van, hogy:


1. Ez egy rajzfilm sorozat adaptációja, a sorozat 3 könyvből azaz 3 évadból áll. A film az első könyvet (azaz az első évadot) próbálja feldolgozni. Na de ezt MÁSFÉL órában??! Így nem csoda, hogy sok minden kimaradt, az eredeti sztoriból. Legalább 2-3 órásnak kellett volna lennie a filmnek (mint például a Gyűrűk Ura vagy a Harry Potter, ezek is adaptációk, csak ezek nem rajzfilm sorozatot dolgoznak fel, hanem regényeket. Ráadásul ezek is többrészesek és részenként majdnem 3 órásak).


2. A főszereplők is igen bénán lettek kiválogatva. Iroh tábornokot eljátszhatta volna valami kövérebb színész. A Katara-t alakító csaj is bűn ronda és még butuskaként is van beállítva a karaktere. Sokka szerepére sem egy izgulós, unalmas lúzert kellett volna berakni, hanem egy viccesebb kicsit keményebb kölyköt. De a legpocsékabb szereposztás az maga a főszereplő. Az Aang szerepét játszó színész is egy jól lakott óvodásra emlékeztet aki egész nap az Play Station előtt ül. A Zuko szerepe viszonylag jól el lett találva, na meg a Hold hercegnőé is. Az Azula szerepére kiválasztott színésznő is pocsék, egy cuki ázsiai kislány, holott egy hidegvérű mogorva p*csa kellett volna ide.


3. A szinkron hangok. Én azt hittem, hogy neki b@szok egy baltát a tv-nek, a Katara szinkronhangja undorító és irritáló.



Ha lesz 2. és 3. része ennek a filmnek remélem sokkal jobb lesz, mint az első.

2012. jún. 23. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

:) Ha lesz,akkor én azt már meg sem fogom nézni.Asszem második rész már van.

Egyébként szerintem a Zukot alakító színész sem illik hozzá,valami latin származású csávó a színész,a rajzfilmben Zuko tutira nem latin.

2012. jún. 23. 15:27
 7/10 anonim ***** válasza:

A Zukót alakító színész még úgy ahogy szódával elmegy szerintem, bár azt a sebhelyet tényleg jobban meg kellett volna csinálni, hogy jobban látsszon.


Inkább a rajfilm sorozatot kellene folytatni a 4. könyvvel, ami mondjuk lehetne a Levegő.


A Korra legendája egy sz@r.

2012. jún. 23. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Ezzel egyetértek,a Korra az valóban szar.

De az a baj,hogy úgy fejezték be az Aang legendáját,hogy egyáltalán ne is lehessen folytatni.

Max ilyen előzmény részeket lehetne csinálni,aminek lehetne valóban Levegő a neve,de annak nem sok értelme lenne szerintem.Vagy esetleg kisebb kalandokat,de azoknak sem lenne túl nagy jelentőségük.(Képregényben amúgy vannak folytatások,neten megtalálhatóak).

2012. jún. 23. 17:42
 9/10 anonim ***** válasza:

Akkor is lehetett volna folytatni az Aang legendáját. Egyébként a 3. évadban még sok kérdésre nincs válasz. Simán lehetne a 4. Könyv a levegő. Találnának egy-két kisebb légnomád populációt ami titokban túl élte a háborút.


Na de egy teljesen új dologgal ezzel a Korra-val folytatni?! Ez egy baromság! Legalább is szerintem.


Állítólag a mozi filmes verziót azt folytatni fogják, remélem nem lesz úgy elb@szva, mint az első része.

2012. jún. 23. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Én spec. pont le*** mennyire hasonlít a rajzfilmhez , mert nem láttam. Bár belenéztem, de nekem ez a 40sec -es állókép miközben repülnek rezzenéstelen arcok... pfff omg Soha nem szerettem az ilyeneket. A film pedig nagyon jó mese volt! Csak gondolom odaát nem tetszik sokaknak , hogy nyomulnak az indiaiak és valószínűleg letörték a marketing szarvát. (pl.:málna díjak) Ez nem egy történelmi film, amit vmi alapján élethűen kellene ábrázolni. Ezt kellene szerintem elfogadni és így beülni a moziba előítéletek nélkül. Főleg az szánalmas mikor egy kritikus írását olvasom vissza negyedszer mástól, mert még önálló gondolata sincs. :D "Iroh bácsi mégcsak nem is kövér" :D :D omg Ha pedig a szinkron nem tetszik csak nézd bátran eredetiben!
2013. jún. 13. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!