Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Miért szinkronos minden film...

Miért szinkronos minden film Magyarországon? Nem lenne jobb feliratosan?

Figyelt kérdés

Ahol én laktam külföldön ott a legtöbb film felirattal ment, és sokat lehet tanulni belőle, én a filmekből tanultam meg angolul is.

Ott szinte mindenki tud angolul valamilyen szinten. Ha nálunk is felirattal menne szerintem itt is fejlődhetne az emberek angoltudása. (Meg az olvasás, helyesírás is)

Nektek mi a véleményetek erről?


2009. márc. 27. 20:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
68%
én meg egész napi monitorozás után nem szívesen fárasztanám még az olvasással is a szememet. Elég a tv !!!
2009. márc. 27. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
És aki nem tud olvasni, az hogy nézi meg?
2009. márc. 27. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Akik nem tudnak olvasni azok a gyerekek, természetesen nekik szinkronosan vannak műsorok. Felnőttek meg csak tudnak olvasni... ha nem az már elég nagy szégyen.
2009. márc. 27. 20:52
 4/11 anonim ***** válasza:
50%
azert mert az emberek lustak, es butak.itt romaniaban is feliratosak.es telleg sokat leget tanulni beloluk.
2009. márc. 27. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Vannak, akik a diszlexia miatt nem tudnak olvasni, ez az olvasás elsajátításának a zavara, nem is inkább szégyennek nevezhető.. Nem minden esetben vonható felelősségre aki ilyenben szenved.
2009. márc. 27. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
68%

Csökkenti az élményt, ha állandóan fel-le kell tekintgetni az olvasás miatt.

Aki akarja bekaoópcsolja a feliratot, és átváltja a nyelvet! Most már nem kell hozzá DVD se, mert pl. a UPC mediaboxal is meg lehet csinálni. Simán nézheted a Dr House-t angol nyelven, ha akarod! Én is szoktam néha már többször látott filmnél átkapcsolni.

2009. márc. 27. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szerintem sokkal élevezetesebb eredeti hanggal nézni a filmeket, pl a Lost vagy a Prisonbreak részeit szinkronizálva már meg sem nézem. De! Gondolj bele mennyi idős ember van, ők tuti nem tudnak angolul, és tuti idegesítené őket az angol és nem is tudnak olyan gyorsan olvasni na persze ha egyáltalán látják a betűket. Szóval jó van ez így, aki akar úgyis tud angol nyelven filmet nézni.
2009. márc. 28. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem is jó lenne, a gyerekek könnyebben tudnának megtanulni angolul, meg más nyelveket.


Milyen jó is lenne, ha végre nem kéne mindenkinek a lustákhoz, és ostobákhoz alkalmazkodni!

2009. márc. 28. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

11:33 Egyetértek.

Az emberek lusták, sajnos még olvasni is. És nyelvtudás terén nagy az elmaradás. Külföldi ismerőseim akik itt jártak alig találtak olyanokat az utcán akik útbaigazítást tudtak adni nekik.

2009. márc. 28. 15:24
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Én azért nézek filmet, hogy szórakozzak, nem azért, hogy tanuljak. Ha tanulni akarok, akkor majd tanulok.

Egy mozgalmas akciófilmél sokmindenről lemarad az, aki a feliratot figyeli.

Sok ember képtelen arra, hogy olyan gyorsan olvasson. Nem a diplomásokból kell kiindulni. Többszázezer embernek Magyarországon még a 8 általános elvégzése sem sikerült, vagy csak a8 osztálya van meg. Ők nem lustaságból nem néznek feliratos filmet, és nem tanulnak angolul sem.


A moziban így is a legtöbb film feliratos.

2009. márc. 28. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!