Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mi lett a régi, jó mesékkel?...

Mi lett a régi, jó mesékkel? Hová lettek, a régi szép idők, mikor még Balu kapitány, Hupikék törpikék, Gumimacik stb ment?

Figyelt kérdés

És természetesen ma már miért adnak ennyi szörnyűséget? (gondolok itt mindenféle agyromboló rémségre)

Nem csoda, hogy a gyerekek agresszívak, főleg, hogy a főhősnek kiesik a szeme, meg ehhez hasonlóak..

Vélemények? :)


2011. júl. 4. 23:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Szerintem is köze van a gyerekek agressziójának a mesékhez. Mást sem látnak a tévében, csak hogy ütik-verik egymást a rajzfilmhősök. Olyan jó lenne, ha olyan meséket vetítenének, mint a Csipet-csapat, Kacsamesék, vagy mint amiket Te említettél. Mi a férjemmel azt csináljuk, hogy megszereztünk pár ilyen régi rajzfilm sorozatot dvd-n, és ha a gyerkőcünk tévét szeretne nézni, akkor ezek közül választhat. Kisfiam (3 éves) nagy kedvence a Tesz-vesz város és a Kisvakond.
2011. júl. 5. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Ez egy remek ötlet! Én is gondolkodtam rajta, hogy ha majd a jövőben lesz gyermekem, akkor megszerzem ezeket a meséket, hisz aranyosak voltak. Mai napig szívesen visszanézem őket.

Örülök neki, hogy a kisfiad ezeken nő fel! Szívesebben emlékszik majd vissza rá :)

2011. júl. 5. 12:59
 3/13 anonim ***** válasza:

Örülök, hogy egyetértünk! :)

Van egy házaspár ismerősünk, akik szerint nem jó a fiunknak,ha nem nézheti a tv-ben az új meséket, mert szerinte az oviban, később a suliban nem lesz közös témája a többi lurkóval. Szerintünk ez oltári nagy butaság. Nem hinném, hogy kevesebb élménnyel gazdagodna, ha a pokemon meg mindenféle harcos mesékről lemaradna... ha majd később nagyon izgatja a fantáziáját, megnézheti. De amíg pici, addig nem, és remélem, a későbbiek során nem is fog vágyni a többi "szemétre". Pont most kaptam meg a legjobb barátnőmtől a Fecsegő tipegők c. sorozatot. :)

2011. júl. 5. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

A "régi szép időkben" is bően voltak erőszakos, agresszív rajzfilmek, legfeljebb te nem találkoztál velük. Meg azért az általad felsoroltakban is bőven van erőszak...


A Tom és Jerry igazi klasszikus, mégis tobzódik az erőszakban, hiszen Tom és Jerry ütik-verik egymást minden epizódban, lelövik a másikat, felrobbantják, stb...


A Hupikék törpikékben Hókuszpók konkrétan meg akarja ölni a törpöket...


A Gumimacikban a szörnyek és a bajuszos manus akarja elpusztítani a gumimacikat...


A Balu kapitányban állandóan lövik egymást a repülők...



Amit leírtál, az roppant álszent és tudatlan kijelentés, már elnézést; nem bántásképp írom.

A mai rajzfilmek nem szörnyűbbek a régieknél, csak másképp ábrázolják az erőszakot. Ennek a forrása azonban nem a tévéből és a rajzfilmekből fakad, hanem az irodalomból, ill. magából az emberi természetből. Az ember erőszakos, magától értetődő, hogy ez a tulajdonság megjelenik az alkotásaiban is.

Az ókori görög eposzok is pl. tocsogtak a vértől és az erőszaktól, Rómában olyan keresztényüldözések voltak, hogy azt el sem tudod képzelni (olvasd el a Quo vadis c. regényt).

Olvass el egy akármilyen Grimm-mesét; tiszta horror (Farkas megeszi a nagymamát, felvágják a hasát, Hófehérkét megmérgezik, stb).


Az emberben eredendően benne van az erőszakosságra való hajlam és ösztön, és ez a gyerekekben is jelen van, kár is lenne tagadni. A rajzfilmek csak annyiban hibáztathatóak, hogy azt a látszatot keltik, hogy erőszakkal és a másik megverésével, elpusztításával minden probléma megoldható. Ez persze közel sincs így, ennek az elmagyarázása (ill. felismerése) azonban a szülő feladata.


Félek, te most olyan témát találtál, amiről nem tudsz eleget, ill. csak a felszínt látod.

2011. júl. 5. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Hozzáteszem: te csak és kizárólag amerikai rajzfilmeket írtál, így én is ezekre reagáltam.

A világon azonban közel 200 további ország van még az USA-n kívül, így jó eséllyel találhatsz olyan stílusú rajzfilmeket, meséket, melyek kevéssé erőszakosak.

2011. júl. 5. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

14:51


Tényleg butaság, hisz a kicsik bármiről eltudnak cseverészni, könnyen elfoglalják magukat. Jó szórakozást a fiadnak! :)



22:32


Igazad van, tényleg nem voltam ennyire benne a témában, de most, hogy így kifejtetted, volt min elgondolkodnom.


Ezek után bővebben utána fogok nézni, hisz, az agresszio tényleg ott van, de szerencsére vannak mesék,rajzfilmek stb.-k amelyekben nem annyira nyilvánul meg.


Arra gondoltam inkább, hogy maga a történet aranyos, kedves, nem "őrült" figurákkal van tele.


És köszönöm, hogy felvilágosítottál

2011. júl. 5. 22:47
 7/13 anonim ***** válasza:

22:32

Igazad van, mindenhol jelen van az erőszak. De ha pl. egy Hupikék törpikéket nézel, ahol Hókuszpók gonoszkodik a törpökkel, és levest szeretne főzni belőlük, tudhatod, hogy a végén mindig a gonosz, tehát ő jár rosszul.

Ha egy mostani mesét nézel, akkor nem biztos, hogy gonosz rosszul jár... és itt a gond az új mesékkel.

2011. júl. 6. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Előző is én voltam. Annyit hozzátennék még, hogy a hupikék t. az pl. nem amerikai, hanem francia–belga.
2011. júl. 6. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Igazából belga :)
2011. júl. 6. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

:)

A gonosz mindig rosszul jár!

2011. júl. 8. 11:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!