Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Harry Potter filmben értelmetl...

Harry Potter filmben értelmetlen jelenet? Baki?

Figyelt kérdés
Amikor Harry az erdőbe megy hogy megölesse magát Voldemorttal megtalálja a cikeszben a feltámadás kövét.Az eddig oké :D De a filmben kiveszi megnézi és eldobja...ennek ellenére mégis feltámad pedig nincs is nála...HOGY?!?:DD
2011. júl. 20. 22:27
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
80%
Én még nem láttam, de már a trailernél kibuktam azon, hogy minek zuhannak Voldemorttal a falról, meg másznak pálca után...
2011. júl. 20. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
30%
Minden másodpercnek van értelme. Annak is hogy leugranak, és annak is hogy másznak a pálca után. Nézz kicsit utána a dolognak, vagy olvasd a könyvet akkor rá fogsz jönni. ;)
2011. júl. 20. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim válasza:
Szerintem nem azert tamadot fel ! De ha tudni akarod a reszleteket bovebben es Dumbledore nehany titkat , akkor olvasd el a konyvet !
2011. júl. 20. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
A feltámadás köve az nem azt jelenti, hogy te feltámadsz tőle, ha a tiéd, hanem hogy valaki olyat tudsz feltámasztani, akit szerettél, de őt sem rendesen, hanem inkább mintha szellem lenne. Mint ahogy Lily, James, Lupin és Sirius is olyan szellem-szerűek voltak. A könyvben is elejti elvileg, szóval jah. :D
2011. júl. 20. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim válasza:
100%

Harry nem a feltámadás köve miatt "támadt" fel, eleve, ha már vki halott, az már nem tudja használni a követ. és a filmben csak a szüleit hívta vissza.

láttad a filmet? (aki nem, spoiler->)

ha nem olvastad a könyvet, márpedig valószínűnek tartom h nem, (m ha igen, akkor megértenéd, m ott sokkal jobban elmagyarázzák a dolgot) akkor nem csodálom h nem érted, m a filmben tényleg elég kacifántos.

a lényeg, h mikor Voldemort megpróbálta gyerekkorában megölni Harryt, az ugye nem sikerült az anyja miatt, és miközben V. elpusztult, a lelkéből levált egy kis darab, ami Harrynek egy része lett. ezért tud pl. H. párszaszóul.

namost, ezért volt fontos, h V. ölje meg Harryt, m ő elpusztította a Harryben élő lélkének azt a pici részét.

és mivel nem Harry lelkét ölte meg, hanem a sajátját, így tudott Harry "feltámadni" - h a te szavaiddal éljek :)

remélem érthető(bb).

ja, és egyébként Rowling nyilatkozata szerint (miben 1-2 szereplőnek elmondja a jövőjét) Harry a történtek után már nem tudott párszaszóul.

2011. júl. 20. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

okés így értem,én azt hittem az a kő úgy működik hogyha nálad van és megölnek akkor feltámadsz...ezek szerint nem :D de ez a Voldemort saját lelkét megölős dolog is elég kavaros...amikor ráküldte Voldemort a gyilkos varázslatot,a varázslat mi alapján válogatott h kinek a lelkét öli meg?

mert így h a Voldemortét ölte meg ez úgyomnd 1 "pajzs" volt rajta....akárki más megtámadta volna Harryt és eltalálja Voldemort lelkét öli meg és nem Harryt ezek szerint...A 2. részben meg a baziliszkusz megharapta Harryt mégsem Voldemort lelke halt meg rögtön hanem Harry élete volt veszélyben...szal sztem ez elég gyengére sikerült :D

2011. júl. 21. 00:12
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Azért a lélekdarab halt meg, mert Harry önként feláldozta magát Voldemortnak. Elfogadta, hogy meg kell halni, és önként vonult a Rengetegbe, nem harcolt, csak odament, fegyver nélkül. Itt van a lényeg. De ezt csak akkor értheted, ha elolvastad.
2011. júl. 21. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
0%

Van egy kis titok, az egész könyv, és filmsorozattal kapcsolatban. Nem ítélték (úgy tudom) Bűnténynek, de a magyarok hozzáírtak a könyvhöz 30-40 oldalt. Szóval az angol változat tökéletesen passzol a filmhez, csak a magyar nem.

Tudom hogy úgy is lesz valaki a ki belém köt, de higgyétek el, ez tényleg így van, mert az ismerősöm is a fordítóknál dolgozik, és mesélte.

2011. júl. 21. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Ez csak egy pletyka. Nyilván nem így van. Senki nem írt hozzá semmit. Miért is tették volna? Ne viccelj már. :)
2011. júl. 21. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim válasza:

újra én (A válasz megírásának időpontja: tegnap 22:56)

szóval egyet értek vele : A válasz megírásának időpontja: ma 09:12, a lényeg ott volt, h V. kell megölni H.-t, és H.-nek önként kell meghalnia. /egyébként a könyvben az is kiderül, h mivel H. önként feláldozta magát, mint az anyja, V. a kastélyban maradtakat nem is tudta volna megölni, ahogy H.-t sem tudta. de ez csak érdekesség./ ha más öli meg Harryt, akkor az, az ő lelkét ölné meg, nem V.-ét.

a második részben a baziliszkusz méreggel kapcs. pedig csak arra tudok gondolni, h az mind a két lelket megölte volna.

de amúgy ezt a Harry-Voldemorrtos dolgot tényleg csak úgy érted meg, ha elolvasod könyvben. eleve a filmben a vége TELJESEN más minta könyvben. (nekem nem is tetszett :D) a könyvben sokkal összeszedettebb = érthetőbb.

2011. júl. 21. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!