Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Milyen kapcsolatban vannak a...

Milyen kapcsolatban vannak a Star Wars könyvek a filmmel? Melyik volt hamarabb, a film vagy a könyv? Melyiket érdemes elolvasni?

Figyelt kérdés

Egy Star Wars könyvet sem olvastam még, de most megjött a kedvem hozzá. Viszont halottam hogy nem mind olyan nagyon jó. Szívesen olvasnám el könyvbe a filmben megjelent részeket, érdekes lehet. Viszont "összekötő" sztorik is érdekelnének.

Melyik köteteket ajánlnátok?


2011. júl. 20. 23:04
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen a filmek voltak előbb, hiszen akkor még csak egy fiatal rendező merész ötlete volt minden (1970-es évek végén vagyunk).


Idestova több mint 30 éve jelennek meg SW-könyvek, szóval alaposan fel kell kötni a gatyát, ha mindent el akarsz olvasni, de ha el akarsz indulni valahonnan, akkor az ún. Thrawn-trilógiával kezdesz.


Sajnos a kezdeti nagy bumm óta egyre kevesebb SW-könyv jelenik meg nálunk, de azért közel 80 így is kapható volt (nekem ennyi van meg eddig), meg mostanában újra kezdenek megjelenni újabb könyvek magyarul, szóval igen, érdemes elolvasni őket, mert rendkívül sokat tesznek hozzá a SW-univerzumhoz.


A teljes idővonal most a Csillagok háborúja előttről számítva olyan 2000 évvel kezdődik (Sith éra Darth Bane-nel), és a másik végén már Han és Leia, meg Luke és Mara Jade gyerekei a főszereplők.


Én már 1992 óta folyamatosan veszem őket, most 33F vagyok, szóval el tudod képzelni, mennyire jók :)


Itt találsz leírásokat az egyes regényekről, de nem időrendi sorrendben vannak:


[link]

2011. júl. 21. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a tartalmas választ!

Látom a filmeket is könyvben leírták. Állatlában a könyv jobb mint a film, mivel a könyvből készült a film, viszont ez itt fordítva van. Nagyobb élményt nyújt e a könyv mint a film (bár az első trilogiánál nagyobb élményt nem tudok elképzelni), érdemes e azokat is elolvasni?

2011. júl. 21. 12:20
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen, természetesen a filmek megjelentek könyvalakban, bár azokat nem a film, hanem a forgatókönyv alapján írják, így nem is egy esetben több olyan jelenet, epizód jelenik meg, amik a filmben nem voltak benne (pl. a Csillagok háborújában Luke és Biggs párbeszéde a Tatuinon, amit leforgattak ugyan, de a filmbe végül nem került be, stb).


Az előzmények és folytatások kicsit különböznek a filmektől, hiszen egészen mások a történetek. A színvonal általában elég magas, persze nem ugyanolyan minden esetben, de pl. A sötét nagyúr c. regényben rendkívül szemléletesen leírják az ifjú Darth Vader ruházatának felépítését és működését, ezeknek a kihatásait a személyiségére (nagyon röviddel vagyunk a Sithek bosszúja után).


A Thrawn-trilógia mestermű, az egész Sw-univerzum egyik legeredetibb, legjobban kitalált szereplője Thrawn főadmirális, aki a maradék birodalmi erők főparancsnoka (ez a történet a Jedi visszatér után játszódik néhány évvel).


Meg ott van az X-szárnyú-sorozat, amiben Wedge Antilles Zsiványkommandója a főszereplő, az is elég jó széria, mert alapos bepillantást enged az x-szárnyú pilóták mindennapjaiba.


A Han Solo-sorozatnál van egy érdekesség: a 90-es években készült néhány hamisítvány regény, amiket magyarok írtak, de ugyanúgy kiadták a hivatalos SW-sorozatban Magyarországon(csak később intett be a Lucas Books), viszont ezek jobbak, mint az originál Solo-regények, nekem legalábbis jobban tetszettek :)


Szóval igen, nagyon is érdemes elolvasni a Star Wars-regényeket, és ha időrendben akarod őket olvasni, akkor ezt a sorrendet tartsad:


[link]


Ezek közül az ún. "Az Új Köztársaság kora" sorozat inkább gyerekek számára készült, illusztrált kisregényeknek mondanám őket, és több pontos is eltérnek a "rendes" történetvonaltól, szóval ezeket is el lehet olvasni, de nem veszítesz sokat, ha mégis kihagyod őket.

2011. júl. 21. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
több ponton
2011. júl. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A YE és YU azt jelenti, hogy Yavin előtt és Yavin után. (A Yavin bolygónál van a Csillagok háborúja-film végén a nagy csata a Felkelők és a Birodalom között).
2011. júl. 21. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Emlékeztem én hogy van egy star wars könyvem...Órák hosszát kerestem, mikor rábukkantan Az éden poklára. Ugye ez a Solo-trilógia első kötete. Az író A.C.Crispin, akkor ez nem hamisítvány? Ez a kötet mikor játszódik(valamelyik filmhez hasonlítva mondd ha tudod)?


Az összes könyv közül, Lucas mennyit írt? Amiket ő írt, azok jobbak, vagy nem feltétlenül?

2011. júl. 21. 17:45
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem, Az éden pokla eredeti, a hamisítványok még a 90-es években jelentek meg (Han Solo nomádjai, Han Solo a birodalmi ügynök, Han Solo és a fejvadászok, Han Solo háborúja), ugyanis 2 Han Solo-sorozat is van, egy régebben megjelent, amiben Han már Csubival együtt nyomul, és egy újabb, amiben még kölyök. Az éden poklában még alig 20 éves, azaz a történet a Csillagok háborúja előtt olyan 15-20 évvel játszódik.


Lucas egyetlen könyvet sem írt, kivéve a régi és az új trilógia forgatókönyveit, és noha a Csillagok háborúja regényváltozatának szerzőjeként ő van feltüntetve, de attól még nem ő írta. Folytatásokat sem írt.

2011. júl. 21. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Akkor most elkezdem ezt a sorozatot, majd utána a Thrawn trilógiát.

Köszönöm szépen a válaszokat, sokat segítettél, további minden jót!

Viktor

2011. júl. 22. 09:02
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Az Erő legyen veled :D
2011. júl. 22. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
A válaszolótól kérdezném, hogy melyik könyvekre gondolt, amiket gyerekeknek szántak inkább, mert ugyebár már a Thrawn-trilógia is az Új Köztársaság Kora és még az utána lévő történetek (Jedi-Akadémia trilógia) is igen komolyan szerintem. Szóval szűkítsük le a kört ;)
2012. febr. 6. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!