Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Nyolcvanas években vetített...

Nyolcvanas években vetített élő szereplős mesefilm, amelyben egy csapat gyerek szeretne eljutni valahova, de nem sikerül, mert mindig rosszalkodnak. Mi a címe?

Figyelt kérdés
Valami díszletvárban (is) játszódik a darab, és a főhősök elkezdenek tortával dobálózni. Ha emlékeim nem csalnak, ez az utolsó csepp a pohárban, és egy férfi mondja, hogy haza kell menniük, mert így viselkedtek.

2011. júl. 21. 15:53
 1/3 anonim ***** válasza:
A címére én sem emlékszem, de az volt benne, hogy volt egy nagy léghajó is, és azt énekelték e gyerekek (meg egy felnőtt is) hogy ,,Hajó, hajó, léghajó, léghajózni jaj de jó'''? Meg a tortadobálás után az egyik gyerek bevallotta a felnőtteknek, hogy ő volt a főkolompos, nem a többi gyerek kezdte a tortadobálást, és ekkor a felnőttek meghatódtak, és megbocsátottak a gyerekeknek, és a gyerekek visszakaptak egy csomó lehetőséget (talán a léghajót is)? Azt hiszem 1981 körül láttam, de nem a tévében, hanem az iskolában vetítették le nekünk. Most rákerestem erre a léghajós szövegre, de sajnos a szöveg alapján még nem kaptam semmi találatot, más szövegrészletre meg nem emlékszem. Kb. 1981 körül lehetett a léghajós gyerekszereplős film (egy-két évet tévedhetek előre vagy hátra).
2011. júl. 24. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Helló! Nohát ez engem is érdekelt és most végre sikerült rátalálnom....

Az egyik főszereplő Mikó István volt, innen tudtam elindulni....

Nos, a címe CSUPAJÓVÁR, és 1980-as

Fent van a Youtube-on is, jó minőségben...egy élmény volt..:o)

https://www.youtube.com/watch?v=Cb-R9SfZLwQ

Üdv.: Péter

2018. febr. 12. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Atyaég! Micsoda felfedezés! Nagyon köszönöm!
2018. febr. 14. 22:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!