Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mi a különbség a bővített...

Mi a különbség a bővített verzió és a kimaradt jelenetek között?

Figyelt kérdés
Sok filmnél amikor megjelenik dvd-n vagy blu-ray-en, szokott lenni olyan, hogy bővített verzió. De az olyan filmeknél amik nem ilyen bővített verzióban jelennek meg, ott meg az extra lemezen szoktak lenni kimaradt jelenetek. Mi a különbség a kettő között? Mert elvileg a bővített verzióban is olyan jelenetek vannak amit mozikban nem láthattunk nem ?
2011. aug. 9. 23:51
 1/5 anonim ***** válasza:

A bővített verzió az, amikor teljes egészében lejátszod a filmet a kimaradt jelenetekkel együtt.

A kimaardt jeleneteket meg külön vannak, nem tudom megnézni egybe a filmmel.

Nem tudom mennyire érthető, de ha nem értesz valamit belőle, akkor kérdezz nyugodtan! :D

(És ha esetleg nem lenne igazam, akkor javítsatok!)

2011. aug. 10. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
*kimaradt
2011. aug. 10. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Azt én is tudom, hogy a bővítettnél lejátssza egybe az egészet, a kimaradtat meg külön lehet megnézni. De mégis mi a különbség? Mért nem rakják bele minden filmnél a kimaradt jeleneteket bővítettként, hogy egybe lehessen megnézi ?
2011. aug. 10. 00:47
 4/5 anonim ***** válasza:

Rendezői koncepció miatt nem kerülnek bele egyes jelenetek a végleges filmbe, ekkor beszélhetünk "kimaradt jelenetekről", amiket külön meg lehet nézni DVD-n, BD-n, olykor a filmbe integrálva, mint pl. az X-Men-trilógia esetén.


A bővített verzió ellenben amolyan rendezői változat, amikor a film végleges változata eltér a moziban látottól, mert ott kihagyták, pl. hogy ne legyen túl hosszú a film, így akarta a stúdió, stb. A mélység titka c. film rendezői - bővített - változata (de általában minden James Cameron-film) pl. jó 20 perccel hosszabb, mint az "alapverzió", de ez jót tett a filmnek, mivel alapjában változott meg a mondanivalója.

2011. aug. 10. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm így már értem naggyából :)
2011. aug. 10. 22:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!