Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Milyen a tipikus filmes...

Milyen a tipikus filmes klisék vannak?

Figyelt kérdés

Néhány példa, amelyeket én is tudok:


- egy krimiben be kell menni egy sztriptízpárba a nyomozás kedvéért

- a rendőrfőnök általában néger, aki kemény, de azért jó szívű

- a rendőr mindig megoldja az ügyet, akkor is, ha felmentették

- ha szeretkeznek az emberek azt takaró alatt teszik, utána fehérneműben (vagy a nők magukra húzzák a takarót) másznak ki az ágyból

- az akciófilmekben mindig 1. osztályú kocsik vannak, amelyek soha nem fulladnak vagy állnak le, még akkor sem, ha már szétlőtték a motort vagy már fejtetőre álltak nem is egyszer

- egy fegyverrel tárazás nélkül vagy 20 töltényt ki lehet lőni (még, ha hatlövetű is az)

- a számítógépes figura a legtöbb alkalommal ázsiai

- van általában egy rossz, aki a film végére átáll a jó oldalra

- a horrorokban mindig bemennek egy olyan helyre a szereplők (ahol néhányan meg is halnak), ahol tudják, hogy halálos veszélynek vannak kitéve

- a film vége nem lehet más, mint HAPPY END


Én ezeket ismerem, valakinek van még infója?


2011. aug. 12. 19:49
 1/6 anonim ***** válasza:
A túlélős horroroknak a végén a legtöbb esetben egy nő éli túl a dolgokat (vagy egy nő meg egy férfi), és szinte mindig van egy fekete "főszereplő" aki a film eleje, közepe táján elpatkol.
2011. aug. 12. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha egy autó beleesik a szakadékba, mindig felrobban.
2011. aug. 12. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"ha szeretkeznek az emberek azt takaró alatt teszik"


Láttál te már HBO vagy egyéb kábeles sorozatot? :D Bár az sorozat, nem film, de ott takarót nem fogsz látni, se fehérneműt.


Amúgy pont most volt ilyen cikk a filmb.zin:

[link]


Link elején X helyett u, csak nem engedi úgy elküldeni a kommentet.

Az utolsó kép a legjobb szerintem

2011. aug. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Jó, én nem is az HBO és a hasonló magas kaliberű filmekre/sorozatokra gondolok, hanem az átlagos popcorn-filmekre, amelyek úgymond nem a legmegfelelőbben/-realisztikusabban lettek elkészítve.
2011. aug. 12. 21:21
 5/6 anonim ***** válasza:
Romantikus filmekben a fiú/férfi a neki tetsző lányt/nőt (már a 14 éves is), mindig vacsorázni hívja el. Persze egy méregdrága étterembe, az asztalon gyertyák, az asztal mellett pedig egy érzelmes számot játszó hegedűs... (Óóóóóó....)
2012. jan. 9. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
"Apúúú/Anyúúú, vegyél nekem kiskutyááát!!!"
2014. márc. 28. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!