Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Hol tudom eladni a forgatóköny...

Hol tudom eladni a forgatókönyvem?

Figyelt kérdés
Vannak marha jó ötleteim egy sitcom sorozathoz, de színészek hiányában nem tudom megvalósítani sajnos. Az is elég lenne, ha a nevemet megemlítenék a stáblistában :) Kiknél érdeklődjek? Nem amatőr színészekre gondoltam, hanem közepesekkel. Pl. egy helyi TVvel :)
2011. aug. 20. 19:56
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
de az is ok, ha megcsinálják és felteszem yt-ra persze minden bevétel a cégé lenne.
2011. aug. 20. 19:58
 2/24 anonim ***** válasza:
Engem érdekel mondj egy példát!
2011. aug. 20. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
Miről szólna?
2011. aug. 20. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
nehany barat eleterol olyasmi mint az igy jartam anyatokkal de csak a szereplok hasonlitananak :) ha erdekel akkor kuldj privatban valami elerhetoseget (email msn skype) :)
2011. aug. 20. 21:52
 5/24 anonim ***** válasza:

Magyarországon, pláne, ha sitcomról van szó, csak és kizárólag a két nagy, országos kereskedelmi tévé rúghat labdába, mivel nekik van ehhez megfelelő gyártói kapacitásuk, infrastruktúrájuk és pénzük. Azonban mivel a saját gyártású tematikus sorozatokkal már befürödtek, elég valószínűtlen, hogy újra ilyesmivel próbálkoznának (lsd. Egy rém rendes család Budapesten, stb).


Sajnos, ha sikerülne is eladnod nekik az ötletedet, úgy hagynának le a stáblistáról, mint a sicc, hiszen a te szemed kiszúrnák pár fillérrel, kamuszerződéssel, amiben az apróbetűs részben lemondasz a szerzői jogaidról, majd az egész anyagodat alapjaiban újraírnák, átalakítanák, és végül a sajátjukként prezentálnák, amihez neked jogilag már nem lenne közöd.


Ha tényleg vannak jó ötleteid, akkor azokkal külföldön érdemes próbálkozni, pl. forgatókönyvírói pályázatokon (pl. az HBO-nak szktak lenni), de Magyarisztánt felejtsd el, itt évtizedek óta halott a filmgyártás.

2011. aug. 21. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
esetleg tudsz linket dobni egy ilyen hbos pályázatról?
2011. aug. 21. 10:42
 7/24 A kérdező kommentje:
de ha amatőr színészek játsszák el az se gond, mert csomó jó "amatőr" sorozat van youtubeon is és az is elég ha a youtubeon jó helyet sikerül szereznie a csatornának. :)
2011. aug. 21. 10:55
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

www.hbo.hu (milyen meglepő :) )

vagy google -> forgatókönyvíró pályázat


Az mindegy, hogy a szereplők amatőrök, vagy nem, nem az a lényeg, mert a gyártás attól még ugyanúgy pénzbe kerül (díszlet, stáb, technika, utómunka, promó, stb).


De ha ennyire lelkes vagy, akkor készíts egy rövid demót (angol nyelven is!), tedd fel a youtube-ra, és ezzel még házalni is tudsz itt-ott. Csak ne lőj el minden puskaport, mert ha esetleg befutsz, nem lesz miből dolgoznod.


De Magyarországot tényleg felejtsd el, itt kb 0% esélyed van érvényesülni a műfajban - sok szempont miatt.

2011. aug. 21. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

tegnap 20:40

vállalnám a megírást, ha le tudnád bonyolítani, csak ahhoz kéne valami elérhetőség :)

2011. aug. 21. 16:50
 10/24 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy,Kérdező?
2011. aug. 22. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!