Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Filmforgatáson a statisztáknak...

Filmforgatáson a statisztáknak szoktak fizetni?

Figyelt kérdés
Pl ha van egy nagy tömeg részeként ott vagyok. Fizetnek ezért valami minimális összeget? Ha igen, kb mennyire lehet számítani?
2011. aug. 22. 21:55
 1/4 anonim válasza:
Barátnőm apja is szerepelt statisztaként a Borgiák-ban,de kb.20-30ezer forintot kapna érte (még mindig nem kapta meg)
2011. aug. 23. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Ha már ennyit kapnék, boldog lennék :D
2011. aug. 23. 07:49
 3/4 anonim ***** válasza:

A statiszták általában napidíjért dolgoznak, függetlenül attól, hogy tömegjelenetben szerepelnek, esetleg csak kisebb csoportban a szereplő mellett, esetleg tévéfelvételen közönségként, tapsolóként.


A napidíj legális jövedelemnek számít, tehát a bruttójából levonják az adót, a járulékokat, stb, az ember a nettót kapja meg.


Én pár éve a München-ben statisztáltam, az kb. félnapos elfoglaltság volt, éjszakai forgatással, ezért akkor emlékeim szerint olyan 10-15e Ft-ot kaptam kézhez, ehhez arányosíts.


Ha statisztálni akarsz, akkor mindenképp ismert, vagy profi ügynökséghez menjél, ott biztosan nem vernek át.

2011. aug. 23. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Szia!

Tapsikolás show műsorokban 3000.- körül, Jóban-rosszban vagy Barátok közt 3-4000.- (ez általában csak pár órás forgatás), minden más 6500-8000.- (12 óra). Kiemeltek szereplőknek persze több jár.

Nagyon kemény tud ám néha lenni, de ha jól bírod a strapát (6-8 órát állni egyfolytában, vízben lenni, 40 fokban megfőni, -20 fokban megfagyni, 20 kilós páncélt viselni, stb.), akkor mindenképpen jelentkezz statiszta ügynökségeknél.

2011. aug. 26. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!