Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Az arany ember könyvben...

Az arany ember könyvben ugyanaz, mint filmen?

Figyelt kérdés

Az apróbb részletek érdekelnek.

Nem az, hogy könyvben sokkal jobban megéri, stb.

Csak aki olvasta is meg látta is, az írjon légyszi.


2011. szept. 20. 11:30
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem ugyanaz. A könyv az könyv, a film meg film. A filmben sok dolog másképp van, vagy benne sincs.


Bármennyire is nem akarod ezt hallani, mindenképp érdemes a könyvet elolvasni, mert egyrészt Jókai csodálatos magyar író, másrészt nem véletlenül kötelező olvasmány. Noha a filmadaptáció is nagyon jó, de a könyv ismerete akkor is az általános műveltség része, ne akadt megúszni az olvasást azzal, hogy csak a filmet nézed meg.

2011. szept. 20. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Áh, tetszik is a könyv nagyon, csak kevés lett volna az idő. De szerencsém volt, lebetegedtem. :/

Úgyhogy így lazábban elolvasom, és tetszik is nagyon. Csak az olvasónapló idegesít még... :S

2011. szept. 21. 09:55
 3/5 anonim ***** válasza:

Sajnos, nem a te generációd az első, ami meg akarja úszni egy-egy könyv elolvasását azzal, hogy megnézi az abból készült filmet. A filmekben azonban sok minden másképp van, egyes jeleneteket átírnak, vagy kihagynak, mert nem tartozik szorosan a cselekményhez, vagy egyszerűen nem megvalósítható, stb.

A kötelező olvasmányok azonban nem véletlenül vannak kiosztva. Ha nem lennének, a mai kölkök még annál is sokkal ostobábbak lennének, mint amúgy, és még annyira sem tudnának írni-olvasni, mint most (bár így sem nagyon tudnak, ami szerintem botrány).


Ugyan nem kapcsolódik Jókaihoz, de mondok egy remek példát arra, mi történik, ha egy remekművet rosszul filmesítenek meg: Leon Uris - Exodus. Amennyire a könyv jó (persze erősen egyoldalú és demagóg, de az más kérdés), a film annyira el lett b...va. Iszonyúan, felháborítóan rossz lett, gyakorlatilag alig van köze a könyvhöz, teljesen megváltoztatták a mondanivalót, legalább a 2/3-át kihagyták a történetnek, amit meghagytak, azt meg átírták.

Na, EZÉRT kell olvasni előbb, és csak utána filmet nézni.


Meg azért van még egy jó oka annak, miért érdemes inkább olvasni, és nem követni a lusta, ostoba diákok példáját: jó jegyet kapsz, több önbecsülésed lesz, hogy nem csalással érsz el jó eredményt, ráadásul műveltebb is leszel, ami szerintem a mai végletekig elbutult világban mindennél értékesebb. Az nem baj, ha lazulsz, meg haverokkal lógsz, stb, csak ne válj ostoba droiddá, akiknek nincs két értelmes gondolatuk.

2011. szept. 21. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem erről van szó, sőt 17 évesen még mindig kitűnő (5-ös) tanuló vagyok, első osztálytól kezdve. Nem a lustaságról van szó, inkább, mint írtam, az idő szorított volna. Ráadásul a tanárunk nem egy mintatanár. Azzal ellenőrzi, hogy olvastuk-e a könyvet, hogy 5 villámkérdést tesz fel, ami olyan kategória, mint például az, hogy Kacsuka úr hány éves volt a mű 10. oldalán és ehhez hasonló 5 kérdés... :/
2011. szept. 21. 11:57
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát már a tanárok sem a régiek...
2011. szept. 21. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!