Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Szeretnék profilozó lenni! De...

Szeretnék profilozó lenni! De milyen iskola kell hozzá? Bővebben lent!

Figyelt kérdés

...De nem tudom pontosan milyen iskolába kellene mennem.

Az oké hogy pszichológiát kéne tanulnom,de utána? (ha jól tudom kriminal pszichológia is kell hozzá)

A válaszokat előre is köszi! :)


2011. szept. 22. 15:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%
Gyilkos Elmék függőség? :D Egyébként nem tudom, de engem is érdekelne.
2011. szept. 22. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
igen :)
2011. szept. 22. 19:12
 3/15 anonim ***** válasza:
89%

Magyarországon nem létezik ilyen munkakör. A bűnözők személyiségprofiljának felállításának nincsenek is hagyományai a hazai bűnüldözésben. Ha mégis szükség van ilyesmire, akkor kriminálpszichológusok, esetleg pszichiáterek segítségét kérik, ahhoz viszont vagy bölcsész, vagy orvosi egyetemet kell elvégezni, utána pedig szakosodni erre a speciális területre.


Néhány éve pl. az FBI-tól kért segítséget a magyar rendőrség egy személyiségprofil megalkotásában, mivel nem volt hozzá megfelelő magyar szakember.

2011. szept. 22. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
akkor pl.: Károli Gáspár Református Egyetem pszichológia szak? vagy Pécs Tudomány Egyetem pszichológia nem?
2011. szept. 23. 14:44
 5/15 A kérdező kommentje:
de ha valaki elmegy pl.: külföldre kitanulni ezt a szakmát, vagy egy olyan emberhez aki ért a szakmához pl.: Végh József, akkor mivel Magyarországon nincs ilyen szakember akkor, a profilozásból jól meg lehetne élni nem?
2011. szept. 23. 14:51
 6/15 anonim ***** válasza:
83%

A pszichiátereket az orvosi egyetemeken képzik, a pszichológusokat meg a bölcsészeten. Az egyiknek orvosi diplomája van, a másiknak bölcsész. És persze a két szakma nem is ugyanaz.

Azt választod, amelyik szimpatikusabb, de az orvosin vért fogsz pis@lni, annyira nehéz, már persze, ha felvesznek és elvégzed.


Külföldön valószínűleg több esélyed van kitanulni ezt a szakmát, és ha már ott vagy, ill. képes vagy elvégezni, célszerű inkább ott "praktizálni", ha másért nem, hát az összehasonlíthatatlanul magasabb fizetés miatt, no meg mint mondtam, itthon nem nagyon van szükség ilyesmire, így felkopna az állad megbízások híján, vagy el kéne menned valami vállalathoz HR-esnek, pszichológusnak, stb.

2011. szept. 23. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
81%

először is pszichológia, aztán rendőrtiszti utána lehet egy FBI-Akadémia és mindezekhez természetesen nem árt egy-két nyelvvizsga sem.

amúgy én is függő vagyok és pont ma beszéltünk erről apukámmal. :D

2012. jún. 13. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Énisénis! :D

...de akkor már csak a következő életemben leszek profilozó úgy érzem.. :(

2012. aug. 12. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
én is Gyilkos elmék függő vagyok,és profilozó szeretnék lenni..:D
2013. jan. 12. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
91%

Ha még aktuális lenne bárkinek, leírom amit tudok a témában.:)

Profilozást mint külön tudományágat felsőoktatási kereteken belül nem tanítanak perpillanat. A legközelebb ami ehhez áll Európában az az Investigative Psychology (nyomozói pszichológia), ami gyakorlatilag egy nomotetikus, kutatás alapú módszer, és a "profilozás" csak egy része egy átfogó programnak, aminek a célja a rendvédelmi szervek hatékonyságának növelése a pszichológia segítségével. Ha ilyet szeretnél tanulni, akkor kezdésnek pszichológia vagy szociológia alapképzés kell valamelyik itthoni egyetemen, utána pedig Liverpool vagy Huddersfield felé kell venni az irányt Angliában, ahol van egy Investigative and Forensic Psychology MSc. Ha ott végzel akkor már jó esélyed van az elhelyezkedésre, de ha tényleg eljutsz odáig, akkor az egész témakört máshogy fogod szemlélni és rájössz, hogy a bűnelkövetők lélektana és a nyomozási procedúrák komplikáltabbak annál, mint ahogy a filmekben bemutatják :)

Olvasnivalóként ajánlanám: Brent E. Turvey Criminal Profiling: An Introduction to Behavioral Evidence Analysis - ez átfogó képet ad a profilozás múltjáról, jelenéről és a különböző módszerekről

The Cambridge Handbook of Forensic Psychology - ez pedig jó alapozás a bűnözői lélektan megismeréséhez

Sajnos mindezek angolul vannak, nem tudok olyan magyar szakirodalomról, ami a témakört hitelesen bemutatja.

Én most végzek pszichológia BA-n és sikeresen felvettek Liverpoolba, viszont a felvételihez elengedhetetlen, hogy a szakdogádat releváns témában írd, legyenek meg a kutatásmódszertani alapismereteid és igyekezz minél többet olvasni a témában. Nekem is olyan kérdéseket tettek fel felvételinél amit alapképzésen sehol nem tanítanak és ha nem bújtam volna állandóan a szakirodalmat akkor elhajtottak volna.

2013. ápr. 29. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!