Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Miért akarta a megölni Harry...

Miért akarta a megölni Harry Pottert Voldemort?

Figyelt kérdés
De nem csak ezt nem értem hanem, van egy olyan rész amikor Piton professzor meghal és kéri Pottert, hogy a könnyeit vigye el és nézzem meg a múltat. Ugye ott van, hogy Lili (ha jól értelmeztem ő Potter annya) megismerkedett Pitonnal. Majd közéjük ékelődik James (ő Potter apja). Eddig értettem. Utána elvesztettem a fonalat. Miért ölette meg Piton őket? és az öz tusa?? azt sem értettem nagyon. Valaki el tudná mondani miért kellett Potter szüleinek meghalni, meg Potternek miért kellett volna meghalnia?
2011. szept. 24. 18:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Piton nem "ölette" meg őket, legalábbis nem állt szándékában. Piton csak kihallgatta a jóslat, első felét(!), mely szerint:

"Közeledik az Egyetlen, aki diadalmaskodhat a Sötét Nagyúr fölött … azoknak születik, akik háromszor dacoltak vele, s a hetedik hónap halála szüli őt". Harry pedig július 31-én született (csakúgy mint Neville, és az ő szülei is háromszor dacoltak vele).


Voldemort Harry-t ítélte veszélyesebbnek így az ő családját támadta meg, akik a F*ideluis bűbáj védelme alatt védve érezhették magukat, csakhogy Peter Pettigrew, a titokgazda elárulta őket. Így Voldemort megtámadhatta az akkor még csak 1 éves Harryt. A szüleit sikerült is megölnie, de anyja véráldozata miatt Harryt nem tudta megölni a halálos átok, sőt visszapattant Voldemortra.


[link]


*Fidelus-bűbáj: egy titkot mágikus úton elrejtenek egy emberi lélek mélyén. Az információ sehol máshol nem lelhető fel, csak a kiválasztott személy, a titokgazda lelkében, így nem is juthat illetéktelen tudomására – hacsak a titokgazda önszántából ki nem szolgáltatja

2011. szept. 24. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Aham most már nagyjából értem! De még egy valami amit nem értek! Az Őz tusa! Hogy tud Piton is őz tusát?
2011. szept. 24. 19:01
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Először is az őzsuta. Azért az Piton patrónusa, mert Lily-é is az volt.
2011. szept. 24. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Azért őztusa Piton patrónusa, mert Lily-é is, mert Lily-be volt szerelmes. Vagyis még mindig az. Ezért kérdezi Dumbledore a filmben mikor Piton megidézi a patrónust, hogy ennyi idő után is?

A könyvben ez így volt leírva:

"- Meg vagyok hatva, Perselus - mondta őszintén Dumbledore. - Hát mégis eljutott odáig, hogy fontos magának a fiú?

- A fiú!? - mennydörögte Piton. - Expecto patronum!

A pálca hegyéből kirobbant az ezüst őzsuta. Puhán a padlóra szökkent, egyszer körbenyargalt a szobában, azután kiröppent az ablakon. Dumbledore elnézte, ahogy tovaszáll, majd mikor kihunyt az ezüstös derengés, újra Piton felé fordította arcát. A szeme csordultig volt könnyel.

- Ennyi év után is?

- Örökké - felelte Piton."


Így már érhetőbb gondolom az "őzsuta dolog". :-)

2011. szept. 24. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Ahham! Így már értem ezt a részt! Akkor végül is neki nagyon nincs köze Potterhez, csak annyi, hogy szerette az annyát, Lilit és Pottert védelmezte!

Így most már mindent értek! Szóval Végeredményben mindenki maga választhat Expetto patronumot. Az az mivel Lilié is ilyen volt ő is ilyet alakított ki.

Na és az az őssuta amit Potter látott a tónál? Amikor a dementorok a lelkére vadásztak. Az akkor kinek az őzsutája volt?? Az övé, Potteré?

2011. szept. 24. 19:32
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Senki sem választ magának patrónust. És nem Harry patrónusa volt, mert az övé nem őz, hanem szarvas.
2011. szept. 24. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem te választod a patrónusod alakját. Az a lelkedtől függ/személyiségedtől/emlékeidtől, legfőképpen hogy milyen emléket használsz a megidézéshez, azaz mi a legboldogabb emléked. néha változhat is a patrónus, vmilyen erős érzelmi megrázkódtatás/változás miatt pl.


Lilié azért ilyen mert James Potter animágus alakja egy szarvas, aminek a párja az őzsuta. Piton pedig Lilyt szerette (talán egyedül az egész világon), ezért lett az övé is egy őz.


Amit pedig harry látott a tónál az pedig a saját patrónusa volt (gondolj az időnyerőre).


[link]

2011. szept. 24. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Ja igen tényleg! az szarvas volt!

Na azt hiszem most lassan kezdem érteni a dolgokat! Olvasom a Potterről felrakott dolgokat a WIkin. Most lassan le esik ki kicsoda. Az az Tom Denem - Voldemort :) Csak rájövök a dolgokra!

2011. szept. 24. 20:07
 9/15 A kérdező kommentje:
Na most már tényleg csak egy kérdés és lassan megértek mindent. Ki az a zordó? Sirius kutyaként? vagy nem tudom vagy aki levágja csikószőrt!
2011. szept. 24. 20:21
 10/15 anonim ***** válasza:
igen, Sirius az animágus alakban. Amit az első válaszban linkeltem abban ez is benne van.
2011. szept. 24. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!