Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mondanátok nekem filmeket,...

Mondanátok nekem filmeket, melyek régebbi időkben játszódnak?

Figyelt kérdés

leginkább az 1800-as évek filmjeire vagyok kíváncsi.

és lehetőleg sötét, misztikus hangulat legyen :)

köszi :)


2011. szept. 24. 18:53
 1/6 anonim ***** válasza:

A filmgyártást 1895-ben kezdték el, akkor volt Amerikában az első olyan film-vetítés, amely már hasonlított a mai filmek vetítésére. Annak előttit ezek szerint nem fogsz találni.

Európában és itthon is először a Capplin-filmek (ezek még néma-filmek voltak) kerültek vetítésre, felirattal, és helyben megoldott zenei aláfestéssel, igen bárgyú történetekkel. Akkor még műfaja sem volt, nemhogy sötét, misztikus történet legyen.

2011. szept. 24. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
akkor helyesbítek.. nem olyan filmre vagyok kíváncsi ami olyan öreg hanem egy film ami akár 2008as vagy akármennyi csak az 1800as években játszódik. :) remélem most már érthető vagyok. de azért köszönöm :)
2011. szept. 24. 19:10
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Értelem és érzelem

Büszkeség és balítélet

Jane Eyre

From Hell- Hasfelmetsző Jack igaz története

Tartózkodó érzelem

Kisasszonyok

Régimódi hálaadás

Váratlan utazás

Anne of Green Gables

A Padlásszoba kis hercegnője

A titkos kert (e kettő talán a 20. század eleje)

Twist Oliver

David Copperfield

Üvöltő szelek

Emma

A Mansfield Park

Vörös és Fekete

Kis ház a prérin (ez is 20.sz eleje)

Nanny McPhee

Anna és a király

Háború és Béke

Sweeney Todd

Dorian Gray arcképe



Hirtelen ennyi jutott eszembe, nekem ezek a kedvenceim, szerintem fantasztikus alkotások

2011. szept. 24. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Oké! Mostmár értelek.

Nekem ami beugrott: Észak Dél ellen + Scarlett. Bár ezek elég sötét témák, de nem misztikus.

Talán elég sötét és misztikus: Drakula (Ez viszont nem az 1800-as években játszódik, hanem kb. 1500-asban)

180 nap alatt a föld körül

2011. szept. 24. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
óó nagyon szépen köszönöm! jó pár kedvencemet is felsoroltátok ;) még egyszer 1000 köszönet :)
2011. szept. 24. 22:18
 6/6 anonim ***** válasza:
Interjú a Vámpírral
2011. szept. 25. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!