Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Szerintetek ki a valaha élt...

Szerintetek ki a valaha élt legjobb filmrendező?

Figyelt kérdés

Fontos, hogy játékfilmek rendezője, művészfilmek nem érdekelnek.

Előre is köszönöm szépen a válaszokat.


2011. okt. 4. 16:19
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem az egyik biztosan Darren Aronofsky. A Rekviem egy álomért, Fekete hattyú ,és A pankrátor rendezője. De ha kedvencet kell mondani , akkor csak Tarantino :)
2011. okt. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Így van! :D


Én is csak a személyes kedvencemet tudom mondani, Quentin Tarantino-t! :)

2011. okt. 4. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A valaha élt legjobb? Szerintem erre nincs egyértelmű válasz. Minden rendezőnek vannak jobb és rosszabb filmjei, de olyan nincs, hogy egyformán magas a színvonal.


Amerikaiak között szerintem mindenképp Charlie Chaplin és Orson Welles, a "maiak" közül meg Spielberg, Cameron, Scorsese, ill. Ridley Scott (bár ő angol), stb.


Japánok közül egyértelműen Kurosava Akira, de mondhatnám Hayao Miyazaki-t is, noha ő animációsfilm-rendező. Dél-Koreaiak között Kim Ki-Duk és Park Chan-Wok a legjobbak. Magyarok közül Szabó István, Máriássy Félix, Keleti Márton, Huszárik Zoltán, Jancsó Miklós, Fábri Zoltán, stb.

Oroszok közül Szergej Ejzenstejn a legnagyobb, de meg kell említeni még alexandr Dovzsneko-t, Andrej Tarkovszkíj-t, Dziga Vertov-ot, Szergej Bondarcsuk-ot, na meg persze Nyikita Mihalkov-ot, stb.

Skandinávok között egyértelműen Ingmar Bergman a legjobb, de lehet mondani Victor Sjöström-öt is, Lars von Trier-t, stb.

Franciák között Francois Truffaut, Georges Méliès, Jean Cocteau, Jean Renoir, Jean-Luc Godard, Luc Besson, stb.

Németek közül Fritz Lang, Josef von Sternberg,

Angolok közül Alfred Hitchcock, David Lean, Tony Richardson, James Ivory, Stephen Frears, stb.

Csehszlovákok közül egyértelműen Jiří Menzel és Miloš Forman.

Lengyelek közül Andrzej Wajda és Roman Polański.

Olaszok közül Federico Fellini, Michelangelo Antonioni, Pier Paolo Pasolini, Luchino Visconti, Vittorio De Sica, Roberto Rossellini, stb.

Spanyolok közül Luis Buñuel és Pedro Almodóvar.

Szerbek közül Emir Kusturica.


Stb, stb, stb.


A felsoroltak mind remek, sőt, zseniális filmrendezők, de képtelenség megmondani, eldönteni, ki a legjobb. Szerintem ilyen kategória nincs is.

2011. okt. 4. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"Fontos, hogy játékfilmek rendezője, művészfilmek nem érdekelnek."


Lásd be, ennek a mondatnak nem sok értelme van. A művészfilmek benne foglaltatnak a játékfilmek fogalmában, aminek ellentéte meg a dokumentumfilm.

Személyes vélemény: Alfred Hitchcock.

2013. aug. 20. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 brokenbone ***** válasza:
Martin Scorsese, Stanley Kubrick, Woody Allen, Sergio Leone, Milos Forman, Kevin Smith, David O. Russel, Steven Spielberg, Brian de Palma, Ridley Scott, Christopher Nolan, Zack Snyder
2014. jún. 22. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 brokenbone ***** válasza:
plusz: David Fincher, és a Coen-fivérek.
2014. jún. 22. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!