Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Miért vágnak ki jeleneteket a...

Miért vágnak ki jeleneteket a szinkronos filmekben/sorozatokban?

Figyelt kérdés

Többször is észrevettem már, hogy a magyar szinkronos sorozatokból hiányoznak jelenetek, amik az angolban megvannak. Úgy csinálják, hogy legyen értelme a cseleménynek, de a felesleges dolgokat kivágják. Ezt miért kell? Példának tudom mondani a Maffiózók-at.

De nem csak kivágásokkal, hanem intro felgyorsítással is találkoztam már.


2011. okt. 11. 16:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Ezt már én is észrevettem, és bosszantó. Nem csodálkoznék, ha drága műsoridő miatt, a reklámoknak csinálnának így helyet.
2011. okt. 11. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Vagy azért, mert nem fér bele az adott korhatárba, vagy a műsorsávhoz túl hosszú.
2011. okt. 11. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én is ismerek egy filmet: 1408. Megnéztem feliratosan és szinkronosan is. A szinkronosban túlélte a csávó, a feliratosban meghalt.. De jó film, tudom ajánlani. És inkább azt nézd meg amikor meghal ;D egyébként én sem értem miért szokták megváltoztatni a filmeket.. :/
2011. okt. 11. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Arra gondolsz, hogy a magyar kereskedelmi tévék sokszor megvágják a sorozatokat, filmeket?


Ennek elsősorban az az oka, hogy csökkenteni kell a műsoridőt, magyarul így rövidebb lesz a film, ergo többet lehet reklámozni. Eléggé etikátlan és aljas húzás, de az átlagnézőnek nem tűnik fel a hiány, hiszen nem is tudja, hogy vágott anyagot lát, így nem is hiányzik neki a kimaradt rész.


Sok jelenet meg egyszerűen nem megy át a médiahatóság szűrőjén, pontosabban a csatornák eleve nem is kockáztatják meg, hogy a nyakukba sózzanak egy többmilliós bírságot, vagy elsötétítést (valamilyen idióta néző biztosan reklamálna, ilyen ország vagyunk), ezért ahelyett, hogy az adott filmet, sorozatot elraknák a későesti műsorsávba (ami marketingszempontból nem túl szerencsés, mert főműsoridőn kívül van, tehát este 11 után), és ott leadnák vágatlan verzióban, a keményebb jeleneteket inkább egyszerűen kivágják, így megelőznek egy nem kívánt konfliktust.


Hasonló oka van az átszinkronizálásnak is: főműsoridőben, 12-es korhatár mellett lehet b@zmegolni, és erőszakos, túl erotikus műsorokat sugározni.


Végső soron a nézőkkel van kiszúrva, de épp ezért nem kell tévét nézni, inkább letölteni, ill. inkább megvenni a filmeket és élvezni az eredetiség semmi mással össze nem keverhető varázsát ^^

2011. okt. 11. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Javítok: Hasonló oka van az átszinkronizálásnak is: főműsoridőben, 12-es korhatár mellett NEM lehet b@zmegolni, és erőszakos, túl erotikus műsorokat sugározni, mert azonnali bírság és büntetés jár érte.


Bocsi :)

2011. okt. 11. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Igen tényleg van átszinkronizálás is. Angolul nézek egy filmet ami tele van "fuck"-al meg egyéb káromkodással az egyszerű beszélgetésekben, magyarban meg mint az úriemberek, úgy beszélnek, még ha szidják is egymást.
2011. okt. 12. 00:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!