Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Európai színészek és produkció...

Európai színészek és produkciók nem kaphatnak U. S. filmes díjat?

Figyelt kérdés

Részletezem: Ben Whishaw Parfüm beli alakítására gondolok...

(angol színész, német-coprodukció)


2011. okt. 14. 22:38
 1/5 anonim ***** válasza:

Dehogynem, ehhez nem kell más, mint az adott filmet bemutatni amerikai mozikban, és jelölni egy olyan díjra, ahol külföldi filmek is indulhatnak. Pl. az Oscar-nak is van "A legjobb idegennyelvű film"-kategóriája.

Ha a jelölést elfogadják, akkor indulhat a díjért.

A Parfüm viszont már 2006-os film, szóval ha eddig nem nyert semmilyen amerikai díjat, akkor nem valószínű, hogy ezután fog.

2011. okt. 16. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Jaj de jó, kösz a válaszod, már nagyon vártam!

Tudom hogy a Parfüm 2006-os film, és utána is néztem hogy Ben W. kapott-e valamilyen díjat érte, de csak angol jelöléseket találtam és megvallom, szerintem az alakítása ennél jobbat érdemelt volna. Amerikában is bemutatták a filmet(anno)ezért nem értettem, hogy legalább egy Golden Globe jelölést kaphatott volna, merthogy ennél gyengébb alakítások is voltak már jelölve.

Nagyon szépen köszönöm a válaszod, mivel nem vagyok ilyen film-díjas szabályokban otthon!

2011. okt. 16. 18:08
 3/5 anonim ***** válasza:

Szívesen, de igazán nem értem, miért olyan nagy szám egy akármilyen amerikai filmes jelölés. Oké, egy Oscar az valóban a szakmai díjazás csúcsa, de ezzel együtt nem kéne ennyire hasraesni Amerikától, meg a hollywoodi filmes díjaktól.


Szerintem egy Cannes-i díj, vagy jelölés lényegesen értékesebb, persze az igaz, hogy marketingszempontból nagyobbat szól egy amerikai jelölés, mint egy európai, mert sokak szemében a "film" még mindig egyenlő a hollywoodi kommersz szeméttel.


Szerintem Amerikában a Parfümöt nem igazán tudnák értékelni, nem is értenék, még úgy sem, hogy több, híres, Amerikában is ismert színész szerepel benne (pl. Dustin Hoffman, Alan Rickman). Tudod, Amerikában nem igazán néznek külföldi filmeket, mert minek, ha egyszer ott van nekik a saját filmgyártásuk, ami tökéletesen és maximálisan kielégíti a piacot.


Ezzel együtt a filmet bemutatták Amerikában, a DreamWorks volt a helyi forgalmazó. Egy tematikus weboldal adatai szerint a film bevétele összesen 2,223,293 dollár volt, ami helyi viszonylatok szerint a nullával egyenlő.

2011. okt. 17. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A Wikipédia szerint az Államokban való bemutatás előtt elérte a 100 milliós bevételt. Az a 2 milkó az csak az amerikai bevétel. Na mindegy, tökre figyelmen kívül hagyták, Cannes-ban is, Amerikába is, nem mintha számítana, de a srác nagyon jó a filmben.
2011. okt. 18. 03:54
 5/5 anonim ***** válasza:

Százmillió mi? Dollár, euró? Nem mindegy.

Ami azt illeti, egy nemzetközi 100 milliós bevétel sem túl sok... Bár egy európai filmtől szép teljesítmény, az igaz. Csak annak fényében, hogy egy átlagos hollwoodi film ennek többszörösét profitálja, a 100 millió máris nem olyan sok.


A 2 milliós amerikai bevétel meg sokatmondó. Ennyit érnek odaát az igényesebb európai filmek, vagy csak simán elrontották a markatinget, és a kutya sem tudott a filmről, ezért senki nem is nézte meg. Sok oka lehet az alacsony bevételnek.


A "figyelmen kívül hagyás"-nak is megvannak a maga okai. A jelölés nem automatikusan történik, és ahhoz sincs köze, hogy nagy nézettséget ér el egy film, vagy mennyire kap jó kritikákat. Ezek önmagukban jó dolgok, de ha nem jelölik fesztiválokra a filmet, akkor értelemszerűen nem is fog jól teljesíteni. Olyan előfordulhat, hogy egy-egy filmet meghívnak egy fesztiválra, de ilyen esetekben elég ritkák az olyan alkotások, melyeknek a központi témája egy sorozatgyilkos által elkövetett "ámokfutás", akármilyen művészi is a megvalósítás.


Egyébiránt a Parfüm így is nyert díjakat, vagy kapott jelöléseket: pl. Saturn-ra jelölték, nyert Bambi-t (ez egy német filmes díj), nyert a Bavaria Filmfesztiválon, nyert az Európai Filmfesztviálon (közönségdíjat is), elnyerte a Német Filmakadémia díját, jelölték a Ghent Nemzetközi Filmfesztiválon, és nyert az Undine-on (ez egy osztrák filmes elismerés). Stb, stb, stb.

2011. okt. 18. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!